Aviokompānijas airBaltic akcionāru sapulcē iecelta jauna uzņēmuma padome, iekļaujot tajā Aivaram Lembergam pietuvinātas personas.

Satiksmes ministrijas virzītie valsts interešu pārstāvji airBaltic padomē ir Santa Glāzniece, Gints Kiršteins un Raitis Tukāns.

S.Glāzniecei esot liela pieredze juridiskajā jomā un viņa iepriekš ilgstoši strādājusi Uzņēmumu reģistrā, bet pašreizējā darba vieta ir SIA LSF Holdigs- šis uzņēmums pieder Aivara Lemberga bērniem Līgai un Anrijam, kā arī Oļegam Stepanovam. Satiksmes ministrija uzskata, ka tieši S. Glāznieces pieredze nodrošinās juridisko jautājumu risināšanu, lai efektīvi aizstāvētu valsts kā vairākuma akcionāra intereses.

G.Kiršteins ir VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes loceklis, bijis airBaltic padomes loceklis arī iepriekš.

Savukārt R.Tukāns ilgstoši darbojies finanšu jomā, pašlaik strādā brokeru kompānijā Maximus Capital Management. Iepriekš strādājis GE Money Bank, Citadele Asset Management, viņam ir arī ārvalstu finanšu konsultanta pieredze ASV kompānijā Morgan Stanley un Sun Trust Bank, kas palīdzēšot valstij kā akcionāram nodrošināt efektīvu finanšu pārvaldību uzņēmumā.Jaunās padomes uzdevums ir nekavējoties sākt auditu, lai iegūtu pārskatu par visām darbībām, kas notikušas airBaltic, tostarp iepriekšējās padomes darbības un zīmola darījuma izvērtēšana, kā arī par tiesvedības procesiem starp aviokompāniju un starptautisko lidostu Rīga.

SIA Baltijas aviācijas sistēmas izvirzījusi padomes locekļiem iepriekšējos pārstāvjus Ilmāru Razumovski un Žanu Šarlu Korsaku.

DB jau rakstīja, ka airBaltic padomes locekļi darbu zaudēja 2010. gada vasarā, kad DB uzrakstīja par airBaltic preču zīmju pārdošanu Baltijas aviācijas sistēmām. Pēc tam tika veidota jauna padome, kurā no Satiksmes ministrijas puses tika iecelti Niks Bulmanis, Gints Kiršteins un Uldis Martinsons, kurš no darba airBaltic padomē atteicās. Kopš darbu uzsācis jaunais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), ir nomainīts gandrīz visu Satiksmes ministriju pakļautībā esošo uzņēmumu vadību, amatos ieceļot ZZS pietuvinātas personas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra