Lai arī par to, kāpēc viens no lielākajiem aviobiļešu tirdzniecības portāliem Latvijā flysiesta.lv pašlaik vairs netirgo airBaltic biļetes, ir izskanējusi pretrunīga informācija, airBaltic uzsver, ka ne ar vienu citu aviobiļešu tirdzniecības portālu sadarbības problēmu neesot.

«Mums ir ļoti laba sadarbība ar vairākām biļešu tirdzniecības aģentūrām, tā pilnīgi noteikti nav taisnība, ka mēs būtu pārtraukuši airBaltic biļešu tirdzniecību caur aviobiļešu portāliem, jo tas būtu tikpat absurdi, kā, piemēram, pārtraukt piena produktus tirgot lielveikalu ķēdēs, tādā veidā cerot uz savu tirgus pozīciju nostiprināšanu,» Db.lv sacīja airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Viņš flysiesta.lv paziņojumus par airBaltic biļešu netirgošanu skaidro kā pret airBaltic vērstu negatīvu PR kampaņu, kas vismaz daļēji balstīta jau iepriekšējās airBaltic un flysiesta.lv nesaskaņās.

Tikmēr flysiesta.lv portāla uzturētājs a/s Interneto partneris savu rīcību skaidro tikai un vienīgi ar Latvijas ekonomikas ministra Arta Kampara paziņojumiem par negatīvo airBaltic finanšu situāciju. «Mums ir daudz klientu un mēs nevaram atļauties riskēt ar savu reputāciju, turpinot pārdot tādas aviokompānijas biļetes, par kuru ekonomikas ministrs publiski ir izteicies, ka tā atrodas bankrota priekšā,» tā a/s Interneto partneris direktors Audrjus Ramanausks. Viņš piebilst, ka atsevišķos gadījumos portāls tomēr airBaltic biļetes tirgojot arī tagad, piemēram, pēc iepriekšējiem grupu pasūtījumiem vai speciālām klientu vēlmēm.

«Tehniski mums šāda iespēja arī pašlaik ir, mēs varam airBaltic biļetes iepirkt no citām aģentūrām. Klients pats var pieņemt lēmumu par to, kādas biļetes iegādāties, tomēr uzskatu, ka mums bija pienākums savus klientus par iespējamo risku informēt,» DB sacīja A. Ramanausks. «Mēs tiešām ceram, ka šī situācija atrisināsies, cik vien ātri iespējams. Un ja tās izrādīsies tikai baumas, mēs varēsim atsākt airBaltic biļešu tirdzniecību. Tomēr pašlaik ir grūti prognozēt, kā šī situācija attīstīsies. Mēs esam lūguši airBaltic sniegt finanšu garantijas, kas nodrošinātu saistības pret klientiem, taču aviokompānija atteicās to izdarīt,» piebilda A. Ramanausks.

Tikmēr J. Vanags norāda, ka aizliegumu tirgot biļetes flysiesta.lv izteicis tieši airBaltic, jo portāls esot atteicies atsaukt publicēto maldinošo informāciju par airBaltic. Viņš aicina airBaltic pasažierus iegādāties lidojumu biļetes airBaltic mājaslapā un ceļojumu aģentūrās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra