Latvijas lidsabiedrības airBaltic bijušais konsultants Prudentia par Vācijas investora atrašanu ir saņēmis atlīdzību, informēja Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš apstiprina, ka Prudentia ir noregulējusi un izbeigusi bez savstarpējām pretenzijām savas līgumiskās attiecības gan ar airBaltic, gan Satiksmes ministriju. Atlīdzības apmēru Krastiņš neatklāj.

Viņš uzskata, ka ir noslēgts veiksmīgs darījums ar Prudentia atrasto vācu finanšu investoru Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu un airBaltic saņēmis būtiskas investīcijas 131 miljona eiro apmērā. Turklāt lidsabiedrība turpinot augt visā Baltijā un gatavojas jaunās Bombardier flotes saņemšanai rudenī. Krastiņš uzskata, ka «viss ir noritējis, kā tika plānots, sākot darījumu ar Montāgu-Girmesu 2015.gada rudenī, un pašlaik airBaltic bizness attīstās ļoti veiksmīgi».

airBaltic pagaidām neatklāj darījuma detaļas ar Prudentia.

Kā ziņots, iepriekš satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) skaidroja, ka airBaltic bijušajam konsultantam Prudentia par Vācijas investora atrašanu ir jāmaksā tajā gadījumā, ja līgums starp abiem uzņēmumiem to paredz. Tas gan esot konfidenciāls. «Līgumsaistības katram ir jāpilda - tāpēc jau tas ir līgums. Tas attiecas uz jebkuru līgumu,» uzsvēra Augulis. airBaltic vadībai un Prudentia pārstāvjiem esot jāizvērtē, kas saskaņā ar abu uzņēmumu noslēgto līgumu ir izpildīts un kāda atlīdzība par to pienākas - miljons eiro vai cita summa.

Iepriekš Krastiņš uzskatīja, ka Prudentia par finanšu investora piesaisti airBaltic komisijas maksu saņems, jo tai ir noslēgts līgums ar lidsabiedrību.

Viņš arī skaidroja, ka Prudentia ir spēkā esošs līgums ar aviokompāniju un tas ir atbilstošs starptautiskajiem standartiem. «Jautājumu par komisijas maksām gan nekomentēšu, tas ir konfidenciāli, taču mums ir līgums, un tas ir mūsu investors. Tur šaubu nav, un mēs esam lielu darbu ieguldījuši, lai nonāktu tur, kur esam nonākuši,» uzsvēra Krastiņš.

Kā ziņots, februāra sākumā parakstīts lidsabiedrības airBaltic akcionāru līgums starp Latvijas valdību un vācu uzņēmēju Montāgu-Girmesu, informēja airBaltic pārstāvji. Marta beigās kļuva zināms, ka investors ir iemaksājis līgumā paredzētos 52 miljonus eiro. Kopumā Latvijas aviokompānijā tiks ieguldīti 132 miljoni eiro ar mērķi modernizēt tās floti un īstenot aviokompānijas biznesa plānu Horizon 2021.

Saskaņā ar valdības akceptēto darījumu vācu investors pēc tā noslēgšanas kļuvis par 20% aviokompānijas akciju īpašnieku, bet pārējās akcijas palikušas Latvijas valsts īpašumā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra