«Esmu šeit tikai sešus mēnešus, taču pārmetumi man rada nelabu dūšu,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze atklājis AS Air Baltic Corporation valdes priekšsēdētājs Martins Gauss. 

«Dažkārt mazas lietas iegūst lielu skanējumu. It īpaši, kad piesakām industrijas jaunās tendences. Atsaucība pēc ziņas par blakussēdētāja izvēli programmā SeatBuddy rāda, ka pasaulē mūs pamana un apbrīno. Turpretim, ja palasām Latvijas presi, šķiet, vienīgie, kas ar mums nav apmierināti, ir Latvijas žurnālisti – viņi tik vien meklē, kā uzrakstīt ko negatīvu par Air Baltic,» sūdzējies M. Gauss.

Jautāts, vai Ungārijā un Vācijā žurnālisti nav sabiedrības interešu sargsuņi un nekritizē nebūšanas, viņš skaidrojis: «Ārzemēs žurnālisti cenšas šajā krīzes laikā saskatīt arī pozitīvo. Salīdzinājumam – Ungārijā un Vācijā lepojas ar vietējiem pārvadātājiem. Vācu prese nemaz nav priecīga, ja Lufthansai neiet labi. Ārzemniekiem esam mazi un interesanti, bet šeit nez kāpēc – ļaunprātīgi dominējoši.»

«Jā, to ir izraisījusi arī pagātnes ēna un politiskie jautājumi ap Air Baltic. Esmu šeit tikai sešus mēnešus, taču pārmetumi par to man rada nelabu dūšu. Ārzemēs apbrīno: «O! Kā jūs to panācāt!?» Bet šeit prese iebaksta ar pirkstu: «Jums pasažieru ir par 16 procentiem mazāk!» Tomēr pasažieru apmierinātība, kā noskaidrojam aptaujās, aug,» stāstījis M. Gauss.

«Presi pieņemu, kāda tā ir. No savas puses norobežojos no tā, kas noticis pagātnē, un pacentīšos neiesaistīties politikā un savā ierobežotajā laika posmā šeit atrisināšu Air Baltic problēmas. Attiecībā uz risinājumu esmu nesakaujams, jo man ir cipari,» viņš turpinājis.

Tomēr, lūgts nosaukt šos ciparus, M. Gauss atbildējis: «Šobrīd gan presei nevarēšu atklāt finanšu rādītājus, to darīsim jūlija beigās vai augusta sākumā ar pusgada rezultātiem. Es domāju, ka turpmāk regulāri publiskosim finanšu datus.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra