Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic ir nominēta kā viena no sešām inovatīvākajām lētajām pasaules aviokompānijām papildus ieņēmumu radīšanā.

Lēmumu nominēt airBaltic šajā kongresā pieņēmusi žūrija, kas pārstāv Pasaules zemo cenu aviosabiedrību kongresu (The World Low Cost Airlines Congress).

Pasaules zemo cenu aviosabiedrību kongress ir nominējis sešas aviokompānijas kategorijā Labākās papildieņēmumu inovācijas (Best Ancillary Revenue Innovation) – airBaltic, Vueling, Spirit, SkyEkspress, Ink un Quantas.

«Viss, ko pārdodam papildus aviobiļetēm, rada airBaltic papildus ieņēmumus,» norādīja lidsabiedrības izpilddirektors Bertolds Fliks.

Patlaban lidsabiedrībai papildus ieņēmumus veido tādi piedāvātie pakalpojumi kā airBalticBag, ceļojumu apdrošināšana, reģistrējamā bagāža, viesnīcas, auto noma, pašapkalpošanās velonoma BalticBike, BalticTaxi pakalpojumi, maršruta mikroautobusa AirportExpress serviss, rozes lidojuma laikā, maltītes no vietējiem produktiem, Baltic Water ūdens, mobilo sakaru priekšapmaksas karte airBalticCard Mobile, iepriekšēja vietu rezervēšana lidmašīnā un citi.

Latvijas nacionālā lidsabiedrība jau ir saņēmusi balvu pasaules zemo cenu aviokompāniju apbalvojumā kā īpašu tendenču noteicēja, kā arī 2009./2010. gadā airBaltic saņēmusi Gada aviokompānijas titulu, ko piešķir Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācija, kā arī pērn ieguvusi Air Transport World Fēniksa balvu par izcilību uzņēmējdarbības restrukturizēšanā.

Jau vēstīts, ka patlaban airBaltic piedzīvo akcionāru – valsts un Baltijas Aviācijas sitēmu strīdu, kā arī cīnās ar lieliem zaudējumiem. Savukārt  Igaunijas nacionālais aviopārvadātājs Estonian Air, kurš lielākoties pieder valstij (90%) plāno paplašināt aviofloti un lidojumu skaitu, igauņu medijos jau parādoties ziņām, ka Estonian Air nākotnē cer pretendēt uz lielākās Baltijas lidsabiedrības titulu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra