Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Martins Gauss

Foto: Lita Krone / LETA

airBaltic cirps darbinieku skaitu un samazinās biļešu cenas  8

Šogad, veicot dažādus konsolidācijas pasākumus, tostarp samazinot darbinieku skaita par 15%, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic plāno ietaupīt 64 miljonus latu un gadu noslēgt ar 38 miljonu latu zaudējumiem, kas būtu par 39 miljoniem latu mazāki nekā 2011. gadā.

Kā liecina airBaltic neauditētie finanšu rezultāti par 2011. gadu, Latvijas lidsabiedrība pērn strādājusi ar 77 miljonu latu zaudējumiem.

2013. gadā airBaltic plāno zaudējumus 16 miljonu latu apmērā, bet 2014. gadā Latvijas lidsabiedrība paredzējusi 10 miljonu latu lielu peļņu.

Saistītie raksti

airBaltic vadītājs Martins Gauss, iepazīstinot žurnālistus ar jauno Latvijas aviokompānijas biznesa plānu, norādīja, ka papildus no airBaltic tīkla izņemtajiem 10 galamērķiem, ko paredz biznesa attīstības plāns, jauni reisu samazinājumi plānoti netiek.

Viņš arī informēja, ka turpmāk paredzēts samazināt airBaltic biļešu cenu, sekojot Eiropas aviācijas sektora kopējai tendencei, kurā zemo ceno lidsabiedrības segments aug teju divas reizes straujāk par tradicionālajām lidsabiedrībām.

Runājot par airBaltic lidmašīnu floti, Gauss norādīja, ka ir paredzēts saglabāt 27 no 34 lidmašīnām. Paredzēts atteikties no Fokker gaisa kuģiem, saglabājot Bombardier Q400 un Boeing 737 lidmašīnas. Līdz šā gada vasarai paredzēts pieņemt lēmumu, vai esošās Boeing lidmašīnas tiks aizstātas ar jaunākām un efektīvākām Airbus vai Boeing lidmašīnām.

airBaltic biznesa attīstības plāns paredz, ka 2016. gadā kompānija strādās ar 14 miljonu latu peļu, pārvadājot četrus miljonus pasažieru. Paredzēts, ka 2016. gadā airBaltic lidos uz aptuveni 60 galamērķiem.

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  3

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma