Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: Ritvars Skuja, Dienas mediji

airBaltic, iespējams, pārlieku paļāvusies uz pasažieru skaita pieaugumu  22

Šī gada pirmajā ceturksnī, kad nacionālā aviokompānija airBaltic, iespējams, cietusi miljonos latu mērāmus zaudējumus, airBaltic reāli pārvadāto pasažieru skaits krietni atpalicis no plānotā.

 DB rīcībā esošā informācija liecina, ka šī gada janvārī, februārī un martā optimistiskās prognozes par pasažieru skaita pieaugumu nav piepildījušās. Proti, janvārī apkalpoti tikai 182 tūkst. pasažieru, lai arī plānots bija apkalpot ap 222 tūkst. pasažieru. Februārī, kad saskaņā ar airBaltic plāniem, bija jāapkalpo ap 201 tūkst. pasažieru, reāli pārvadāti 176 tūkst. pasažieru. Savukārt martā apkalpoto pasažieru skaits pieaudzis līdz 231 tūkst., taču vienalga atpalicis no iepriekš plānotā pasažieru skaita par aptuveni 4 tūkst.

Saistītie raksti

DB neoficiāli zināms, ka plānoto pasažieru skaitu šī gada pirmajā ceturksnī nav izdevies sasniegt arī citām starptautiskajā lidostā Rīga strādājošajām aviokompānijām, savukārt aprīlī un maijā situācija uzlabojusies.

Trešdien airBaltic izplatīja preses relīzi, kurā norāda, ka šī gada pirmajos mēnešos apkalpoti 1,223 milj. pasažieru, kas ir par 8 % vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn.

Iespējams, maijā, salīdzinājumā ar aprīli, airBaltic piedzīvojusi nelielu pasažieru skaita kritumu, proti, aprīlī, saskaņā ar DB rīcībā esošo informāciju, nacionālā aviokompānija pārvadājusi 328 tūkst. pasažieru, bet maijā, saskaņā ar relīzē pausto – 326,2 tūkst. pasažieru.

Neoficiāli tiek pieļauts, ka airBaltic lielajiem zaudējumiem gada pirmajos mēnešos ir vismaz divi iemesli – degvielas cenu kāpums un pārlieku optimistiskās prognozes par pasažieru skaita pieaugumu.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma