airBaltic šā gada augustā pārvadājusi par 4,5% mazāk pasažieru nekā pērnā gada attiecīgajā mēnesī. Savukārt gada pirmajos astoņos mēnešos pārvadāto pasažieru skaits gada griezumā ir sarucis par 4,17%, aprēķināja Db.lv.

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic 2013. gada augustā ir pārvadājusi 296 tūkstošus pasažieru, bet gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā airBaltic ir pārvadājusi 1,9 miljonus pasažieru. Savukārt 2012. gada augustā aviokompānija ir pārvadāja 310 tūkst. pasažieru, bet pērnā gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā airBaltic ir pārvadājusi vairāk nekā 2,04 miljonus pasažieru.

Vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās augustā bija 74%, bet gada pirmajos astoņos mēnešos – 71%. Tādējādi pēdējo divu gadu laikā redzams krass vietu piepildījuma kritums airBaltic lidmašīnās - 2012. gada augustā vietu piepildījums bija 77%, bet 2012. gada pirmajos astoņos mēnešos – 74%.

Vēl krasākas atšķirības ir pret 2011. gadu, kas sakarā ar airBaltic akcionāru strīdiem un politiķu skaļajiem paziņojumiem Latvijas nacionālajai aviokompānijai bija krīzes gads, tomēr 2011. gada augustā airBaltic vietu piepildījums bija 80%. Pret 2011. gadu airBaltic pasažieru skaits pirmajos astoņos mēnešos šogad ir krities par 18%, bet salīdzinot augustus – 2013. gada trešais vasaras mēnesis pasažieru skaita ziņā ir bijis teju par 20% sliktāks nekā 2011. gadā. 2013. gada augusta salīdzinoši sliktie rādītāji pārsteidz arī vairāku citu iemeslu dēļ - augusts tradicionāli ir tūrisma mēnesis, kad cilvēki ceļo daudz, turklāt šovasar airBaltic pilnībā pārgājuši uz efektīvāko Bombardier Q400 lidaparātu izmantošanu novecojušo un ekspluatācijas ziņā dārgo Fokker 50 lidmašīnu vietā. DB jau rakstīja, ka aviokompānija airBaltic ir saņēmusi pēdējās pasūtītās Bombardier Q400 NextGen lidmašīnas, tādējādi šovasar par 50% palielinot savu turbopropelleru floti. Savukārt lidsabiedrības izpilddirektors Martins Gauss pēdējā preses konferencē par airBaltic finanšu rādītājiem pauda, ka aviokompānijai šis gads ir ļoti veiksmīgs un otro pusgadu noslēgs ar minimāliem zaudējumiem, jau vēstīja DB.

Šā gada augustā aviokompānija veikusi 4 328 lidojumus, kas ir par 4% mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā, kad airBaltic veica 4 520 lidojumus. 2012. gada augustā lidsabiedrība veica 4 520 lidojumus, kas ir par 17% mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. 2011. gada augustā airBaltic veica 5 423 lidojumus.

Jau rakstīts, ka šā gada pirmajā pusgadā aviokompānijas airBaltic zaudējumi sasnieguši 8,75 miljonus latu, tādējādi, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, zaudējumi ir gandrīz trīs reizes mazāki. Kā liecina uzņēmuma dati, ieņēmumi par vienību (RASK – ieņēmumi uz vienu sēdvietu kilometru) pirmajā pusgadā auguši par 5%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, savukārt ieņēmumi no viena pasažiera auguši par 7% līdz 71,38 latiem. Otrajā ceturksnī uzņēmums strādājis ar peļņu viena miljona latu apmērā. Salīdzinājumā ar 2012. gada otro ceturksni airBaltic pamatdarbības izdevumi samazinājušies par 8% līdz 54,9 miljoniem latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra