Dienas Bizness

 • 19 svētdiena,
  februāris

  Zane, Zuzanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8572

  USD: 1.0650

Ražošana

Cilvēki iekāpj Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" lidmašīnā Starptautiskajā lidostā "Rīga".

Foto: LETA

airBaltic jūlijā sasniedz labāko rezultātu vēsturē  3

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic šā gada jūlijā sasniegusi labāko rezultātu aviokompānijas vēsturē un pārvadājusi 377,91 tūkst. pasažieru no Rīgas, Viļņas un Tallinas, kas ir par 3% vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā.

Jāatgādina, ka pagājušā gada jūlijā airBaltic pārvadāja 367,34 tūkst. pasažieru. Rīgas bāzē airBaltic pasažieru skaits šā gada jūlijā palielinājies par 8%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn.

Savukārt šā gada pirmajos septiņos mēnešos kopumā airBaltic pārvadājusi 1,97 milj. pasažieru, kas ir par 7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Kopumā jūlijā airBaltic veikusi 5,59 tūkst. lidojumu, kas ir par 3% mazāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā. Pagājušā gada jūlijā airBaltic veica 5,75 tūkst. lidojumu. Savukārt šā gada pirmajos septiņos mēnešos kopumā aviosabiedrība ir veikusi 33m51 tūkst. lidojumu.

Vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās jūlijā bijis 80%, un tas par četriem procentpunktiem vairāk, salīdzinot ar 2010.gada jūliju. Šā gada pirmajos septiņos mēnešos vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās bija 73%.

Jau vēstīts, ka lidsabiedrības zaudējumi gada pirmajos piecos mēnešos bija 13 milj. Ls - šā gada pirmajā ceturksnī aviokompānijas zaudējumi bijuši 18 milj. Ls apmērā, toties aprīlī un maijā tā guvusi piecu miljonu latu peļņu.

Savukārt augusta sākumā notikušajā aviokompānijas akcionāru sanāksmē tika iecelta jauna kompānijas padome, kurā no privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), kas daļēji pieder airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam, puses tika ievēlēts Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks, kuri šogad jūnijā atkāpās no savu pienākumu pildīšanas.

No valsts puses airBaltic padomē darbosies līdzšinējie valsts virzītie pārstāvji - Santa Glāzniece, Gints Kiršteins un Raitis Tukāns.

DB jau rakstīja, ka 21. jūnijā no airBaltic padomes atkāpās airBaltic privātā akcionāra, kompānijas vadītājam Bertoltam Flikam daļēji piederošās SIA Baltijas aviācijas sistēmas izvirzītie pārstāvji - I.Razumovskis un Ž.Korsaks.

Saistītie raksti

Reklāma