Nacionālās aviokompānijas airBaltic pagājušā gada pārskats aizvien vēl tiek skaņots ar auditoriem, kuriem ir radušies jautājumi, veicot airBaltic gada pārskata revīziju. Saskaņā ar likumu airBaltic 2010. gada pārskats bija jāiesniedz līdz 1. augustam. Aviokompānija par aizkavēšanos ir brīdinājusi Valsts ieņēmumu dienestu (VID), vēsta laikraksts Diena.

«Pārskata sagatavošana kavējas, jo valde to skaņo ar auditorkompāniju PricewaterhouseCoopers (PwC) un valdes apstiprinātais pārskats ar auditora atzinumu ir jāakceptē padomei,» uz jautājumu par airBaltic gada pārskata kavēšanās iemesliem norādīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss. Viņš atzina, ka SM ir informēta par neskaidrībām saistībā ar airBaltic gada pārskatu un uzņēmuma valde pašlaik «risina šo jautājumu».

airBaltic padomes priekšsēdētāja Santa Glāzniece atteicās komentēt jebkādu informāciju, kas saistīta ar airBaltic gada pārskata apstiprināšanu, iesakot vērsties SM. «No kurienes jums šāda informācija?» vairākkārt vaicāja S. Glāzniece, tā arī neatbildot uz jautājumu, vai uzņēmuma padome ir kontaktējusies ar airBaltic auditoriem. Neoficiāla informācija, kas ir Dienas rīcībā, liecina, ka auditorfirma PwC šā gada jūnijā airBaltic padomei ir nosūtījusi vēstuli ar vairākiem jautājumiem, kuriem pievērš padomes locekļu uzmanību aviokompānijas revīzijas kontekstā. PwC vadošais partneris Latvijā Ahmeds Šarhs norādīja, ka nevar komentēt informāciju, kas saistīta ar auditorfirmas klientiem.

Auditoru neskaidrības pašlaik ir tikai viens no šķēršļiem airBaltic gada pārskata apstiprināšanai. Ņemot vērā, ka nav atrisināts jautājums par aviokompānijas padomes iecelšanu, gada pārskatu patlaban nav kam apstiprināt. Kā norāda A. Matīss, gada pārskats pirms apstiprināšanas akcionāru pilnsapulcē saskaņā ar Komerclikumu ir jāapstiprina padomei. «SM bez padomes apstiprinājuma gada pārskatu neakceptēs,» norādīja A. Matīss.

Kā jau ziņots, airBaltic privātais partneris Baltijas aviācijas sistēmas (BAS pieder 47,2% akciju) atsauca savus padomes locekļus 21. jūnijā. To vietā citi padomes locekļi pagaidām nav izvirzīti. Kā norādīja BAS sabiedrisko attiecību pārstāvis Juris Pētersons - visus ar akcionāru sapulci saistītos jautājumus «varēsim komentēt tikai pēc notikušas sapulces». Valsti aviokompānijā pārstāv trīs padomes locekļi - S. Glāzniece, Raitis Tukāns un Gints Kiršteins.

Tuvākajā laikā varētu atsākties 25. jūlijā pārtrauktā airBaltic akcionāru sapulce, vēsta BNS. Akcionāru sapulcē vēl neievēlēja padomi, kā arī nevienojās par aviokompānijas pamatkapitāla palielināšanu, jo lidsabiedrības valde nebija nodrošinājusi nepieciešamo informāciju. Sapulcē tika panākta vienošanās tuvākajā laikā sākt sarunas par akcionāru līguma pārskatīšanu. Nākamnedēļ par airBaltic nākotni kārtējo reizi spriedīs valdība, un viens no būtiskākajiem būs jautājums par uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu.

Atbildība par gada pārskatu savlaicīgu neiesniegšanu noteikta Administratīvo pārkāpuma kodeksā, skaidro VID. Par informācijas neiesniegšanu termiņā juridiskajām personām var uzlikt naudas sodu no 50 līdz 300 latiem. Par izvairīšanos iesniegt informāciju vai dokumentus juridiskajām personām draud naudas sods no 150 līdz 500 latiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra