Īpaši izveidota valdības darba grupa turpina meklēt iespējamos risinājumus airBaltic likviditātes nodrošināšanai. Satiksmes ministrija neizpauž darba grupas dalībniekus un tajā lemto, taču medijos jau izskanējis, ka par finanšu konsultantu piesaistīta Prudentia, raksta laikraksts Diena, norādot, ka tā rīcībā esošā informācija liecina - par juridisko konsultantu pieaicināts jurists Māris Grudulis.

Viņš pats to apliecinājis, taču nav atklājis ne to, kas viņu grupā pieaicinājis, ne līdz šim lemto.

Laikraksts akcentē, ka M. Grudulis savulaik ieguva plašu publicitāti, jo izstrādāja bēdīgi slavenos mutatis mutandis grozījumus. Zaļo un Zemnieku Savienības (ZZS) Saeimā iesniegtie grozījumi 2008. gadā bija paredzēti, lai sašaurinātu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jēdzienu Kriminālprocesa likumā, tas izsauca Jaunā laika kritiku, ka šādas normas spēkā stāšanās būtu izdevīga ZZS premjera kandidātam A. Lembergam. 2009. gadā M. Grudulis no ZZS saraksta kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Lai gan darba grupā runātais netiek atklāts, kā pirmais iespējamais akciju pircējs ir pieteikusies Lielbritānijā bāzētā čarterreisu kompānija Ocean Sky Aviation (OSA), vēsta laikraksts. Ocean Group meitasuzņēmums OSA, ieguldot airBaltic pamatkapitālā, vēlas palielināt savu piedāvāto pakalpojumu klāstu, atklājusi uzņēmuma prezidenta Stīva Graimsa asistente Dženna Priora.

Priora atklājusi arī to, ka OSA lielākais akcionārs ir beļģu investors Žans Franko Kardemāns, taču pārējās kapitāldaļas (pēc 2009. gadā publicētajiem datiem - 49%) pieder Luksemburgā bāzētajam investīciju fondam Ocean Group. Tās īpašnieks ir Krievijas miljardiera Rašida Šardarova dēls Timurs Šardarovs. Viņš pazīstams arī kā Krievijas jaunās paaudzes miljardieris un riska investors.

Patlaban airBaltic lielākais kreditors ir no Krievijas nākošais miljardieris Vladimirs Antonovs. Viņš ir līdzīpašnieks Snoras bankai, kuras īpašumā ir Latvijas krājbankas kontrolpakete.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra