Aviokompānijas airBaltic pasažieru lidmašīna 11.septembrī Tallinas lidostā nosēdināta, darbojoties tikai vienam dzinējam, jo bija radušās problēmas ar eļļas spiedienu otrā dzinējā.

«Tā nebija ārkārtas situācija. Mūsu piloti izpildīja visus drošības noteikumus,» portālam postimees.ee norādījis airBaltic viceprezidents komunikāciju jautājumos Jānis Vanags.

Pēc viņa teiktā, piloti netālu no Tallinas pamanījuši, ka vienā dzinējā radušās problēmas un tāpēc to atslēguši. «Viņi novērsa iespējamās briesmas Piloti tiek sagatavoti šādām situācijā,» skaidroja J.Vanags.

Savukārt kāds pasažieris 10 minūtes pirms nosēšanās ievērojis, ka dzinēja skaņa kļuvusi klusāka, bet viena dzinēja asmeņi sākuši griezties ļoti lēnām. Taču pasažieris arī norādījis, ka nosēšanās bijusi «mīksta» un viss it kā ticis kontrolēts. Taču Tallinas lidosta bijusi gatava sliktākajam rezultātam, un sagaidīt reisu tika nosūtīta speciāla tehnika un glābēji. Aviācijas eksperts Tonu Aders portālam norādījis, ka nosēšanās ar vienu dzinēju pilotam grūtības sagādāt nevajadzētu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra