Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Dienas mediju arhīvs

airBaltic no ēdienkartes izņem cūkgaļu  25

Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS Air Baltic Corporation ("airBaltic") pasažieriem lidojuma laikā turpmāk nebūs pieejami no cūkgaļas gatavoti ēdieni, šonedēļ apstiprināja kompānijas prezidents Bertolts Fliks.

"Mūsu maršrutu tīkls tiešām ļoti strauji attīstās, un "airBaltic" sācis lidot ļoti intensīvi uz musulmaņu valstīm. Lidojam katru dienu arī uz Izraēlu, un, tā kā biznesa klasē kompānija piedāvā vienu ēdienu, tad nolēmām neiekļaut ēdienkartē cūkgaļu, jo domāju, ka bez tās arī var iztikt," skaidroja Fliks.

Viņš gan mierināja latviešu zemniekus, ka joprojām visi produkti, kurus izmanto "airBaltic", nāk tikai no Latvijas. Vienlaikus Fliks izteica pārsteigumu, ka lēmums no ēdienkartes izņemt cūkgaļu ir izraisījis tik lielu mediju interesi.

Jau iepriekš Fliks skaidroja, ka jaunās biznesa klases ēdienkartes piedāvājumā ir Latvijas saimniecībās audzētu jēru, vistu, strausu, pīļu un trušu gaļa, kā arī zivis, dažādi dārzeņi un plašs saldēdienu klāsts no biezpiena, rabarberiem un sezonas ogām.

Informācija "Rīgas zooloģiskā dārza" interneta mājaslapā liecina, ka ebrejiem un musulmaņiem cūkgaļa ir stingrs tabu. Tas nav droši zināms, bet iespējams, ka cūkgaļas ēšanas aizliegšanas sākotnējais cēlonis bijis tas, ka gaļa var saturēt slimību izraisītājus.
 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma