Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

airBaltic nodokļos valstij samaksās 8.5 miljonus latu  1

Reaģējot uz preses ziņu par airBaltic iespējamo izvairīšanos no socuiālā nodokļa nomaksas, uzņēmums paziņojis, ka Latvijas valsts budžetā šogad ienākuma un sociālā nodokļa veidā tiks iemaksāti aptuveni 8.5 miljoni latu par darbiniekiem, kas iesaistīti airBaltic pakalpojuma nodrošināšanā.

Šī summa ir nedaudz lielāka nekā valsts budžetā algu nodokļos tika samaksāts 2008.gadā, paziņoja a/s airBaltic Corporation korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags. Kopējais budžetā nomaksātais algas nodokļu apjoms 2009.gadā salīdzinājumā ar pērno gadu palielināsies par 1 miljonu latu, ja salīdzina ienākuma nodokļa, darba devēja un darba ņēmēja sociālo iemaksu summu šogad (10.5 miljoni Ls) un 2008.gadā (9.5 miljoni Ls).

airBaltic Rīgas bāzē kopš 2008.gada 31.decembra radītas 59 jaunas darba vietas, kopā uzņēmumā strādā 1200 darbinieki, uzsvēra J.Vanags. airBaltic pārstāvis norādīja, ka uzņēmums darbiniekiem atalgojumu nav samazinājis. Rīgas lidostā un ar to saistītajos uzņēmumos nodarbināti gandrīz 5000 strādājošie.

Db jau vēstīja, ka airBaltic Corporation pieņēma lēmumu algot pilotus no ārvalstīs, iespējams, Kiprā, reģistrētas kompānijas. Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards izteicās, ka «airBaltic ir uzņēmums, kas strādā ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un bijušajās NVS valstīs. Tajā nodarbināti divdesmit dažādu valstu iedzīvotāji – kopumā aptuveni 1200 cilvēki. Tikai 25% no 220 lidsabiedrības pilotiem ir Latvijas iedzīvotāji. Tieši tāpēc aviācijā, līdzīgi kā kuģniecībā, par normālu praksi tiek uzskatīta pilotu un cita specializēta darbaspēka iepirkšana un algošana no ārvalstu uzņēmumiem. airBaltic pēc šādiem principiem vadās jau no saviem darbības pirmsākumiem.»

 
<em>airBaltic</em> nodokļos valstij samaksās 8.5 miljonus latu emairBaltic/em nodokļos valstij samaksās 8.5 miljonus latu

Jaunākās ziņas kategorijā

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Otrdien pēc avārijas nosēšanās Peru vidienes pilsētā Hauhā aizdegusies lidmašīna, kurā atradies 141 cilvēks, vēsta vietējie mediji. Negadījumā neviens cilvēks nav gājis bojā, tā kā pasažieri paspējuši laicīgi pamest lidmašīnu Boeing...

Reklāma