airBaltic veicis iekšēju auditu un nav atradis līgumus, kas apstiprinātu, ka airBaltic ir garantējis Baltijas Aviācijas Sistēmām (BAS) Investbank izsniegtos kredītus.

To airBaltic pārstāvis esot apgalvojis pašlaik Maskavā notiekošā tiesas procesā, kura ietvaros Krievijas Investbank prasa airBaltic atmaksāt 2011. gadā izsniegtos kredītus par kopējo summu 13,5 milj. eiro, raksta RAPSI. Šos kredītus aizņēmās agrākais airBaltic līdzīpašnieks BAS, bet galvoja airBaltic. Kā DB sacīja bijušais airBaltic prezidents Bertolts Fliks, kurš parakstīja šos aizņēmumus, nauda bija paredzēta airBaltic vajadzībām un airBaltic to arī iztērēja. Tagad airBaltic pārstāvji cenšas no šī aizņēmuma norobežoties un apgalvo, ka nav atrasti tādi līgumi, kas apliecinātu, ka airBaltic garantējis BAS aizņēmumus, viņi arī tiesā minējuši, ka paraksti uz Investbank tiesā iesniegtajiem līgumiem, iespējams, ir viltoti, tāpēc nododami ekspertīzei.

Tas, ka airBaltic ir smagas finanšu problēmas, atklājās 2011. gada sākumā, kad daudzu mēnešu garumā abi akcionāri – valsts un BAS- nevarēja vienoties par papildu finanšu līdzekļu ieguldīšanu aviokompānijā. Valsts papildu naudas ieguldījumiem piekrita tikai pērnā gada rudenī, izvirzot virkni nosacījumu, kas cita starpā paredzēja B. Flika atkāpšanos, akcionāru līguma maiņu, airBaltic preču zīmju atgūšanu u.c. Līdz tam airBaltic operatīvai darbībai nepieciešamo finanšu līdzekļu sagādāšana gūlās uz BAS pleciem.
 

DB jau rakstīja, ka airBaltic 2011. gada pārskats, kā arī 03.10.2011. noslēgtā airBaltic akcionāru un kreditoru vienošanās atklāj, ka airBaltic ir pārņēmis arī vairākus Latvijas Krājbankas un Snoras BAS izsniegtos kredītus. Minētā vienošanās gan paredzēja, ka bankas šos aizdevumus neatprasīs līdz 31.12.2012. Investbank aizdevumu sākusi atprasīt ātrāk, jo BAS 2011. gada novembrī pārtraucis veikt bankai ar aizdevumu saistītos ikmēneša maksājumus.
airBaltic gada pārskats atklāj vēl vairākas dīvainības, piemēram, airBaltic minētos Investbank kredītus ir norakstījis zaudējumos, tādējādi būtiski pasliktinot savu 2011. gada bilanci. Ne Satiksmes ministrija, ne airBaltic DB nekomentēja, kā iecerēts atrisināt jautājumu ar Investbank izsniegtajiem kredītiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra