Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic un Vācijas otra lielākā aviokompānija airberlin uzsākušas sadarbību, piedāvājot tiešos lidojumus starp Vāciju un Baltijas reģionu.

Sadarbības ietvaros airberlin saviem klientiem piedāvās lidojumus uz Latvijas galvaspilsētu no Diseldorfas, Hamburgas, Minhenes, Frankfurtes un Berlīnes. Minētos lidojumus izpildīs airBaltic. Savukārt airBaltic pasažieriem tiek piedāvāta iespēja rezervēt savienojuma lidojumus uz airberlin apkalpotajām pilsētām Vācijā.

«Jaunā sadarbība ir vēl viens solis airberlin ienākšanai Austrumeiropas valstu augošajos tirgos un ļauj mums piedāvāt klientiem jaunu galamērķi mūsu sadarbības lidojumu tīklā,» sacīja airberlin komercdirektors Pauls Gregorovičs. Viņš arī piebilda, ka aviokompānija ar prieku uzņems vēl vairāk viesu no Baltijas reģiona lidojumos, ko airberlin nodrošina Vācijā.

Kā skaidroja ariBaltic galvenais izpilddirektors Martins Gauss, pašlaik šādā viedā Latvijas nacionālā lidsabiedrība sadarbojas ar vairākām pasaules vadošajām aviokompānijām.

Vācijas lidsabiedrība airberlin ir otra lielākā aviokompānija valstī un tajā strādā 9300 darbinieki. Aviokompānijas flotē ietilpst vairāk nekā 152 lidmašīnas, kuru vidējais vecums ir pieci gadi. airberlin piedāvā lidojumus uz 170 galamērķiem 40 valstīs. Aviokompānijas pasažieru skaits 2011. gadā pārsniedza 35 miljonus.

Aviosabiedrība airberlin aizvadītā gada decembrī noslēdza stratēģiskās partnerības līgumu ar aviosabiedrību Etihad Airways. Kopš 2012. gada 20. marta aviosabiedrība airberlin ir pilntiesīgs globālās aviosabiedrību alianses oneworld biedrs. Aviosabiedrība airberlin piedāvā lidojumus arī sadarbībā ar American Airlines, British Airways, Finnair, Iberia, Royal Jordanian, S7 Airlines un Japan Airlines.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra