Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Foto: LETA

airBaltic pamanījusies izstāties no ERA asociācijas  1

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic turpina atvadīties no pagātnes, nomaina arī asociāciju, šodien raksta Dienas Bizness.

Izvērtējot lielākās Eiropas reģionālo aviokompāniju interešu pārstāvošās organizācijas Eiropas reģionālo aviokompāniju asociācijas (ERA) atsūtītos datus, par asociācijas biedru rezultātiem 2013. gada pirmajā ceturksnī, DB secināja, ka biedru rindās vairāk nav atrodama Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic, kas 2009./2010. gadā par īpaši veiksmīgu izveidotu biznesa modeli saņēma šīs asociācijas zelta balvu. Vēl 2011. gada sākumā Rīgā pirmo reizi pulcējās visa ERA valde, lai apspriestu Eiropas aviācijā svarīgus jautājumus, tomēr jau kādu brīdi airBaltic šīs asociācijas biedre vairs nav. Izstāšanās iemeslus DB nekomentēja ne ERA, ne airBaltic pārstāvji, airBaltic runasvīrs Jānis Vanags vien atsūtīja īsziņu, ka «airBaltic savas intereses tagad realizē caur Association of European Airlines» (AEA).

Kā liecina informācija AEA mājaslapā, šī asociācija apvieno 32 Eiropas aviosabiedrības, kamēr ERA- ap 78 aviokompānijas un 49 lidostas, tajā skaitā arī sarežģītajā finanšu situācijā esošā Estonian Air vēl arvien ir ERA biedre.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma