Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic šā gada jūnijā pēc DB rīcībā esošās neoficiālās informācijas varētu būt pārvadājusi nedaudz vairāk par 300 tūkst. pasažieriem, kas ir aptuveni 17% mazāk nekā 2011. gada jūnijā.

Līdz ar to jūnijs jau būtu trešais mēnesis pēc kārtas, kad airBaltic pasažieru skaits krities 16 – 17% apmērā pret šo pašu periodu pērn. Tāpat nedaudz krītas arī vietu piepildījums – šā gada maijā tas airBaltic lidmašīnās bija par 4% mazāks nekā 2011. gada maijā. Oficiāli savus pārvadāto pasažieru datus airBaltic paziņo katra nākamā mēneša aptuveni 20. datumā, bet līdz tam neoficiālos rezultātus nekomentē.
airBaltic izpilddirektors Martins Gauss iepriekš jau vairākkārt publiski paudis, ka airBaltic pasažieru skaita kritums nenozīmē to, ka aviokompānijai iet slikti, jo pieaugot kompānijas ieņēmumi uz vienu sēdvietu. Tiesa, sīkāk viņš airBaltic finanšu datus pagaidām nekomentē, norādot, ka gribot gūt vairāku mēnešu apstiprinājumu ieņēmumu pozitīvajai tendencei.
DB jau rakstīja, ka airBaltic pašlaik realizē savu restrukturizācijas jeb ReShape programmu, kuras mērķis ir padarīt aviokompāniju pēc 2011. gadā ciestajiem aptuveni 77 milj. Ls lielajiem zaudējumiem atkal rentablu. Vēl šā gada janvārī M. Gauss LTV raidījumā Panorāma sacīja, ka airBaltic mērķis ir šovasar samazināt savu floti par 10 lidmašīnām – līdz 24, taču saglabāt iepriekšējo pasažieru skaitu. Pasažieru skaitu saglabāt uzskatāmi nav izdevies, jo pēc Satiksmes ministrijas datiem airBaltic pasažieru skaits 2012. gada pirmajā pusgadā bijis par 9,8% mazāks nekā pērn, ziņoja LETA. Par floti zināms vien tas, ka airBaltic ir atteicies no vairākiem Fokker50 markas lidaparātiem, kā arī diviem lielākajām lidmašīnām Boeing 757, kas pašlaik tiekot izīrētas citai aviokompānijai.

Salīdzinājumam Estonian Air pasažieru skaits šā gada jūnijā pieauga par 97%, sasniedzot 100 tūkstošus pasažieru, bet vietu piepildījums pieauga par 12%, sasniedzot 78%.

 Šajā sižetā airBaltic prezidents Martins Gauss divus mēnešus pēc stāšanās amatā sola tikpat lielu pasažieru skaita pieagumu kā pērn

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra