Septembrī airBaltic pārvadājis 287 tūkst. pasažieru, kas ir par 12% mazāk nekā pērn šajā periodā, bet vietu piepildījums septmebrī samazinājies par 3% - no 79% uz 76%.

Mazāks ir arī pirmajos šā gada deviņos mēnešos pārvadāto pasažieru skaits kopā– šogad tie ir 2.33 miljoni, kamēr airBaltic vadības maiņas un finanšu krīzes skartajā 2011. gadā aviokompānija deviņos mēnešos pārvadāja 2.66 milj. pasažierus. Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic 2012.gada septembrī ir veikusi 4 305 lidojumus, kas ir par 14% mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. 2011.gada septembrī airBaltic veica 4 992 lidojumus. DB jau rakstīja, ka ziemas sezonā airBaltic atteiksies no 12 galamērķiem.

DB jau rakstīja, ka airBaltic pašlaik realizē savu restrukturizācijas jeb ReShape programmu, kuras mērķis ir padarīt aviokompāniju pēc 2011. gadā ciestajiem 83.6 milj. Ls lielajiem zaudējumiem atkal rentablu. 2012. gadā gan vēl tiek plānoti zaudējumi virs 30 milj. Ls. Šī gada pirmajos mēnešos airBaltic zaudējumi sasniedza 23 milj. Ls Šā gada janvārī lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss LTV raidījumā Panorāma sacīja, ka airBaltic mērķis ir saglabāt iepriekšējo pasažieru skaitu. Kā liecina 2012. gada dati, airBaltic pasažieru skaits tomēr, salīdzinot pa mēnešiem ar pērno gadu, ir turpinājis kristies. Tā kā airBaltic ir lielākais pasažieru aviopārvadātājs Rīgā, attiecīgi krītas ar kopējais pasažieru skaits lidostā Rīga, kas septembrī apkalpoja par 7,1% mazāk pasažieru nekā šajā pašā periodā pērn.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra