Šā gada oktobrī airBaltic pārvadājis 251,7 tūkst. pasažieru, vietu piepildījums sarucis par 8%, sasniedzot 71%.

Par to liecina svaigākie Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic publicētie dati. Vietu piepildījuma ziņā 7 procentpunkti ir viens no krasākajiem kritumiem, jo līdz šim vietu piepildījums šogad bija samazinājies par 3 līdz 4 procentpunktiem, salīdzinot mēnesi pret mēnesi.

Pērn oktobrī airBaltic pārvadāja 290,8 tūkst. pasažieru, kas uzrādīja 8% pasažieru skaita pieaugumu no Rīgas lidostas pret to pašu mēnesi 2010. gadā. Tā kā pasažieru skaita kritums 2012. gada laikā airBaltic novērots konstanti, tad attiecīgi ir mazāks arī kopējais 2012. gada desmit mēnešos pārvadāto pasažieru skaits – pērn tie bija 2,95 milj. pasažieru, šogad – 2,58 milj. pasažieru, kas ir par 13% mazāk nekā pērn.

DB jau rakstīja, ka airBaltic pašlaik realizē savu restrukturizācijas jeb reShape programmu. Gan airBaltic, gan Satiksmes ministrijas pārstāvji bieži norāda, ka šīs programmas rezultāti esot labāki nekā plānots, tāpēc airBaltic zaudējumi šogad prognozēto 38 milj. Ls vietā varētu tikai nedaudz pārsniegt 30 milj. Ls.

Šā gada karstāko tūrisma sezonu – jūliju, augustu, septembri – airBaltic noslēdza ar 4,8 milj. Ls peļņu, tomēr pirmajos deviņos šā gada mēnešos kopā aviokompānija strādāja ar 18,2 milj. Ls zaudējumiem. airBaltic vadība solījusi, ka 2014. gadā aviokompānija jau varētu strādāt ar peļņu.

Pirms nedēļas Eiropas Komisija paziņoja, ka sāk padziļinātu izpēti par 2011. gada nogalē un 2012. gada sākumā valsts sniegto atbalstu aviokompānijai, kam pastāv risks tikt atzītam par nelikumīgu. Kopš 2011. gada beigām airBaltic arī tiek meklēts jauns privātais investors SIA Baltijas Aviācijas Sistēmas vietā. Pašlaik nav publiskas informācijas par to, ka privātais investors airBaltic būtu atrasts.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra