Dienas Bizness

 • 28 trešdiena,
  septembris

  Sergejs, Svetlana, Lana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8641

  USD: 1.1220

Ražošana

airBaltic pasažieru skaits pieaudzis par 16%

Latvijas aviosabiedrība airBaltic šā gada pirmajos četros mēnešos no Rīgas, Viļņas un Tallinas pārvadājusi 835,7 tūkst. pasažieru, kas ir par 16% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Pagājušā gada pirmajos četros mēnešos airBaltic pārvadājis kopumā 717,7 tūkst. pasažieru.

Saistītie raksti

Savukārt šā gada aprīlī aviosabiedrība pārvadājusi par 3% mazāk jeb 211,5 tūkst. pasažieru nekā attiecīgajā periodā pagājušajā gadā.

airBaltic komercdirektors Tero Taskila, norāda, ka airBaltic pasažieru skaitu aprīlī būtiski ietekmējis Īslandē izvirdušā vulkāna radītais pelnu mākonis un slēgtās gaisa telpas Eiropā, kas pārtrauca gaisa satiksmi vairāk nekā uz nedēļu.

Aprīlī airBaltic ir veikusi vairāk nekā četrus tūkstošus lidojumu, kas ir par 10% vairāk, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. Savukārt šā gada pirmajos četros mēnešos kopumā aviosabiedrība ir veikusi 15,8 tūkst. lidojumus.

Vietu piepildījums airBaltic lidmašīnās šā gada aprīlī bijis 63% , kas ir par diviem procentpunktiem mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli. Bet pirmajā ceturksnī vietu piepildījums lidmašīnās bijis 62%, kas esot tikpat, cik tajā pašā periodā iepriekšējā gadā.

airBaltic kopumā tiešos lidojumus no Rīgas veic uz 80 galamērķiem. Tā ir dibināta 1995. gadā. Galvenie akcionāri ir Latvijas valsts, kurai pieder 52,6% akciju, SIA Baltijas aviācijas sistēmas ar 47,2% akciju.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu    5

Latvijas lidsabiedrība airBaltic vēl šogad no Kanādas uzņēmuma Bombardier saņems pirmās divas jaunās CS300 lidmašīnas, prezentējot jauno CS300 lidmašīnas modeli, šodien Rīgā sacīja Bombardier viceprezidents Robs Devārs. Pirmo jauno...

Reklāma