Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

airBaltic pieaug Baltijas tranzītpasažieru skaits  2

 

Šī gada sākumā vairākkārtīgi palielinājusies Latvijas aviosabiedrības airBaltic pasažieru plūsma no Viļņas un Tallinas uz Rīgu un caur Latvijas galvaspilsētu uz galamērķiem Eiropā un Āzijā.

2009. gada janvārī par airBaltic populārāko maršrutu pasažieru skaita ziņā kļuvis Viļņa-Rīga, kas skaidrojams ar lietuviešu tranzīta pasažieru skaita pieaugumu. Janvārī šajā maršrutā apkalpoti 12 922 pasažieri, kas ir gandrīz piecas reizes pārsniedz rādītāju tajā pašā periodā pagājušajā gadā, kad tika pārvadāti 2293 pasažieri. Līdz ar to pasažieru skaita ziņā maršruts Viļņa-Rīga 2009. gada janvārī apsteidzis līdz šim populārākos maršrutus Rīga-Berlīne un Rīga-Kopenhāgena.

Savukārt maršrutā Tallina-Rīga 2009. gada janvārī pārvadāti 9186 pasažieri. Tas ir pieaugums par vairāk nekā 2.5 reizēm, salīdzinot ar 2008. gada janvāri, kad šajā maršrutā tika apkalpoti 3520 pasažieri. Ņemot vērā konkurentu aktivitāšu samazināšanos Tallinas lidostā (atsaucoties uz Estonian Air paziņojumu par reisu samazināšanu un KLM informāciju par reisu pārtraukšanu maršrutā Amsterdama-Tallina no šī gada 4. maija), airBaltic prognozē, ka šajā maršrutā turpināsies pasažieru skaita pieaugums.

Pateicoties tranzītam, airBaltic ir izdevies palielināt pārvadāto pasažieru skaitu - 2009. gada janvārī Latvijas aviosabiedrība no starptautiskās lidostas Rīga kopumā ir pārvadājusi 156 688 pasažierus, kas ir par 47% vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā. Caur Rīgu pārvadāto aviosabiedrības tranzīta pasažieru skaits 2009. gada janvārī gandrīz seškāršojies, salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada. Šī gada janvārī ar airBaltic caur Rīgu lidoja 74 324 tranzītpasažieri, kamēr šajā pašā periodā pērn - 13 149 pasažieri.

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma