Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic plāno ieviest lidmašīnās vēl papildus sēdvietas, DB informēja uzņēmuma pārstāvis, Jānis Vanags.

Šovasar airBaltic sasniedzis pastāvēšanas vēsturē augstāko vietu piepildījumu. Vidēji astoņas no desmit sēdvietām bijušas aizņemtas. Lielākā daļa lidojumu bijuši pilnībā piepildīti un pasažieriem reti blakus bija brīva vieta, skaidro J.Vanags

Pasažieri, kuri lidos airBaltic ekonomiskajā un ekonomiskajā flex klasē varēs iegādāties sev papildu sēdvietu, kuras cena būs sākot no 35 Ls (50 eiro).

Iepriekš lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse norādīja, ka airBaltic reisi gandrīz vienmēr ir pilni. Toties uzņēmumu finanšu dati par to neliecina. Satiksmes ministrs Uldis Augulis atzina, ka saskaņā ar finanšu plūsmu ar rentabilitāti var lepoties vien pāris no apmēram 60 airBaltic virzieniem.

A.Luhse uzsvēra, ka acīmredzami aviokompānijas biznesa modeļa veiksmīgums ir apšaubāms, jo lielākā daļa biļešu par zemu cenu tiek pārdotas labu laiku iepriekš, tādejādi, iespējams, nenesot vēlamos ieņēmumus.

Šā gada jūlijā airBaltic pārvadājusi 377,91 tūkst. pasažieru no Rīgas, Viļņas un Tallinas, kas ir par 3% vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā. Rīgas bāzē airBaltic pasažieru skaits jūlijā palielinājā par 8%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Savukārt šā gada pirmajos septiņos mēnešos kopumā airBaltic ir pārvadājusi 1,97 milj. pasažieru, kas ir par 7% vairāk nekā 2010.gada attiecīgajā periodā. Vietu piepildījums šā gada pirmajos septiņos mēnešos airBaltic lidmašīnās bija 73% jeb par 6% punktiem vairāk, salīdzinot ar attiecīgi periodu pērn.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra