Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic aizvada sarunas ar Kanādas kompāniju Bombardier par četru Bombardier Q400 Next Gen lidmašīnu iegādi, Db.lv apstiprināja airBaltic Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags

Viņš pastāstīja, ka lidmašīnas plānots iegādāties lidsabiedrības ReShape biznesa plāna, kurš paredz flotes modernizāciju, izmaksu optimizāciju, darbības efektivitātes paaugstināšanu, ieņēmumu palielināšanu un uzlabojumus lidojumu tīklā, ietvaros.

Lidsabiedrības plāns paredz nākotnē pamatā izmantot divu veida lidaparātus – Q400 Next Gen turbopropelleru lidmašīnas reģionālajiem lidojumiem un Bombardier CS300 jaunās paaudzes reaktīvās lidmašīnas.

Patlaban airBaltic rīcībā ir astoņas Bombardier Q400 Next Gen lidmašīnas. Kā skaidroja J. Vanags, Q400 Next Gen iespējams izmantot maršrutos uz Tallinu, Helsinkiem, Viļņu, Kijevu, Kopenhāgenu u. tml.

Iespējamā darījuma kopējās izmaksas patlaban esot konfedencionāla informācija. Tomēr, balstoties uz kataloga cenām, summa varētu sasniegt 120 miljonus ASV dolāru, vēsta Canadian Business. Lidmašīnas iecerēts iegādāties ar līzinga palīdzību.

airBaltic pārstāvis norādīja, ka patlaban norisinās sarunas ar Bombardier un tās vispirms ir jāpabeidz, bet pēc tam lidsabiedrība publiski ziņos par to, kad lidmašīnas varētu uzsākt darbu airBaltic maršrutos.

Tikmēr airBaltic galvenais izpilddirektors Martins Gauss sarunā ar aviācijas nozares žurnālu Air Transport World norādījis, ka jaunās Q400 lidmašīnas lidsabiedrības flotei pievienosies nākamā gada pavasarī.

«Mēs aizvadām pēdējās sarunas, lai divus Q400 varētu saņemt maijā, bet vēl divus – jūnijā. Bija diskusijas vai jau šoruden iegādāties lietotas lidmašīnas, tomēr mēs izlēmām par labu jaunām,» sarunā sacīja M. Gauss. To, ka lidmašīnas Bombardier izgatavotas tieši airBaltic, Db.lv sacīja arī J. Vanags.

Db.lv jau vēstīja, ka airBaltic parakstījis nodomu protokolu ar Bombardier par 20 c-series lidmašīnu piegādi. Nodomu protokolā paredzēts, ka airBaltic iegādāsies 10 Bombardier CS300 gaisa kuģus, ar tiesībām iegādāties vēl 10 CS300 lidaparātus.

Iepriekš intervijā Air Transport World M. Gauss pastāstīja, ka airBaltic līdz ziemas sezonai savu floti plāno samazināt līdz 20 lidmašīnām. M. Gauss sacīja, ka airBaltic jau samazinājusi floti no 34 līdz 24 lidmašīnām un šajā ziemā lidmašīnu skaitu plānots vēl samazināt ‒ līdz 20 lidmašīnām. Tomēr nākamajā vasarā flotes atjaunošanas ietvaros lidmašīnu skaitu paredzēts palielināt līdz 24 lidaparātiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra