Līdz šim brīdim Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic nevienu reisu nav atcēlusi - gan lidsabiedrība, gan lidosta Rīga strādā ierastajā režīmā.

Neskatoties uz iepriekš izskanējušo informāciju, ka Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic ceturtdien varētu atcelt vairākus reisus, pagaidām starptautiskā lidosta Rīga strādā ierastajā režīmā.

Lidostas Rīgā pārstāve Sarmīte Bunka-Brilijonka intervijā Latvijas Radio norādīja, ka pašlaik lidostas rīcībā neesot informācijas, ka ceturtdien būtu vai varētu tikt atcelts kāds nacionālās lidsabiedrības reiss. «Līdz šim brīdim mēs strādājam pēc ierastā grafika, kādu aviokompānija mums ir iesniegusi, un mūsu rīcībā nav informācija, ka kāds no šiem reisiem varētu tikt atcelts,» viņa sacīja.

Arī lidostas interneta vietnē pieejamā informācija liecina, ka izmaiņas lidojumos nav.

Lidostas Rīga pārstāve gan izteica aizinājumu pasažieriem pirms došanās uz lidostu pārliecināties, vai viņu reiss notiek. To iespējams izdarīt lidostas mājaslapā, kā arī zvanot pa informācijas tālruni vai vēršoties lidostā.

Db.lv jau ziņoja, ka Latvijas nacionālā aviosabiedrība AS Air Baltic Corporation (airBaltic) trešdien, 21. septembrī, Rīgas rajona tiesā iesniegusi tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu. Tikmēr valdība šodien, 22. septembrī, pulcēsies ārkārtas sēdē, lai lemtu par situāciju.

Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs trešdien izteica aicinājumu pasažieriem, kuri tuvākajā laikā ir iecerējuši lidot, izmantojot airBaltic pakalpojumus, pirms došanās uz lidostu vajadzētu pārliecināties, vai reiss patiešām notiks. Viņa rīcībā bija arī informācija par to, ka trešdien, 21. septembrī, varētu tikt atcelti 12 airBaltic reisi.

Lidsabiedrības vadītājs Bertolds Fliks DB gan noliedza, ka tiks atcelti reisi un nosauca izskanējušo informāciju par tieslietu ministra Aigara Štokenberga klačām.

Tiesiskās aizsardzības process ļauj parādniekam atjaunot spēju nokārtot savas saistības, ja parādnieks nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks.

Tiesiskās aizsardzības procesu uzrauga tiesas iecelts administrators, kurš ir atbildīgs par procesa īstenošanu un likumīgu tā gaitas nodrošināšanu. Pēc sekmīgas tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas parādnieks ir nokārtojis savus parādus un sekmīgi turpina uzņēmējdarbību.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder lidsabiedrības vadītājam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Patlaban starp airBaltic akcionāriem - Fliku un valsti - ir saspringtas attiecības saistībā ar airBaltic finanšu stāvokli un nepieciešamajiem ieguldījumiem lidsabiedrībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra