Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic sākusi atlaist 200 darbinieku - stjuartus, pilotus un mehāniķus.

Aptuveni pirms mēneša airBaltic paziņoja par kolektīvo darbinieku atlaišanas procesu, kas tika pamatots ar atteikšanos no vecajām, neefektīvajām Fokker50 lidmašīnām. Sākotnēji minētais atlaižamo cilvēku skaits ir divi simti, taču Stjuartu arodbiedrības līderis Dainis Lubarts laikrakstam Diena pieļāva, ka kopējais skaits līdz šim varētu būt arī pieaudzis.

«Pirms mēneša, pieaicinot arodbiedrību, tika izstrādāti kritēriji darbinieku izvērtēšanai. Šobrīd tai jau vajadzētu būt pabeigtai un sāktai darba līgumu uzteikumu izsniegšanai,» stāstīja Lubarts. No 200 atlaistajiem darbiniekiem aptuveni viens simts līdz šim strādāja stjuartu departamentā, bet pārējie ir piloti, tehniskais personāls, administrācija.

Kopumā airBaltic strādā vairāk nekā tūkstotis darbinieku un teju 400 ir stjuartu. Arodbiedrībai ir izdevies panākt, ka netiek atlaisti aptuveni 250 tās biedru, kādu aizsardzību pieļauj likums, taču atzina, ka  aviokompānija meklē visus iespējamos veidus, lai palīdzētu arī atlaistajiem darbiniekiem iekārtoties citā darbā. «Gluži sarunāt neko nevar, bet airBaltic viņiem dod padomus un labas rekomendācijas, kas jau aptuveni divām trešdaļām no atlaistajiem stjuartiem ir palīdzējis atrast darbu tādās prestižās aviokompānijā kā Norwegian Air un Emirates Airlines,»  pastāstīja Lubarts. Arī alga līdz šim visiem izmaksāta korekti līgumā norādītajā laikā un apmērā.

Jau ziņots, ka 13.septembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic atcēla 14 lidojumus, savukārt 2012.gadā airBaltic no starptautiskās lidostas Rīga izpildīs par 25 lidojumiem dienā mazāk nekā 2011.gadā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra