Teju 100% valsts īpašumā nokļuvušās nacionālās aviokompānijas airBaltic pamatkapitāla palielināšanai un darbības nodrošināšanai vēl šogad tiks izsniegts ap 67 miljonus Ls liels valsts aizdevums.

Aizdevuma piešķiršanu trešdien atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, bet par līdzekļu piešķiršanu airBaltic pamatkapitāla palielināšanai vēl lems Saeima.

57,6 milj. Ls ir nepieciešami, lai izpildītu valdības lēmumu palielināt airBaltic pamatkapitālu, taču kompānijai ir nepieciešami līdzekļi arī darbības nodrošināšanai. Db.lv jau vēstījis, ka otrdien valdība ir pieņēmusi zināšanai vienu no trim airBaltic attīstības scenārijiem, kurš paredz flotes un maršrutu tīkla optimizāciju.

«Aizdevums ir vajadzīgs situācijas stabilizēšanai,» norādīja valdības konsultantu Prudentia partneris Kārlis Krastiņš, neslēpjot, ka šogad airBaltic plāno strādāt ar aptuveni 60 milj. Ls lieliem zaudējumiem. Zaudējumi esot plānoti arī nākamgad, taču tad tie būšot mazāki, optimistiski noskaņots ir K. Krastiņš.

Līdzekļu piešķiršana airBaltic pamatkapitāla palielināšanai atstās negatīvu ietekmi uz valsts budžeta deficītu 2011. gadā, proti, tas pieaugs. Šogad Valsts kase aizdevumos jau izsniegusi ap 217 milj. Ls, no tiem lielākais aizdevums 200 milj. Ls apmērā izsniegts Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, lai izmaksātu kompensācijas Latvijas Krājbankas noguldītājiem.

Savukārt airBaltic šogad kopumā būs saņēmis valsts aizdevumus 83 milj. Ls apmērā, taču 57 milj. Ls tiks kapitalizēti, tas ir, aizdevums tiks «pārvērsts» akcijās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra