Interesenti var iegādāties biļetes uz visiem Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic piedāvātajiem reisiem, jo tos izmaiņas neskars, biznesa portālam Nozare.lv norādīja kompānijas pārstāvis Jānis Vanags.

J. Vanags skaidroja, ka konkrēta informācija par ziemas sezonas sarakstu tiks sniegta vēlāk, tuvojoties sezonas sākšanās datumam oktobra beigās. Iepriekš lidostas valdes priekšsēdis Arnis Luhse uzsvēra, ka jebkura lidsabiedrība ziemas sezonā, salīdzinot ar vasaras sezonu, lidojumu skaitu samazina līdz pat 30%.

Satiksmes ministrijā (SM) šodien atzina, ka pagaidām situācija nav mainījusies un nav izvēlēts kompānijas trešais valdes loceklis, kurš, visticamāk, arī būs kompānijas vadītājs.

Iepriekš airBaltic padomes priekšsēdētājs Gints Kiršteins informēja, ka «pamatkapitāla palielināšanas process, līdzekļu investēšana un citi jautājumi šobrīd konstruktīvi tiek risināti saskaņā ar akcionāru vienošanos», kura patlaban tiekot «pildīta pēc plāna». SAvukārt J. Vanags apliecināja, ka airBaltic turpina strādāt normālā režīmā, jo lidsabiedrības «akcionāru atbalsts un atbildība nodrošina normālu un stabilu darbību lidsabiedrības galvenajā bāzē - ziemeļu tranzītmezglā Rīgā».

J. Vanags norāda, ka airBaltic akcionāriem ir skaidrs mērķis - atgriezties pie peļņas trīs gadu laikā līdz 2014. gadam, un uzņēmuma jaunā vadība, tiklīdz tā būs nokomplektēta, uzsāks ilgtermiņa plānu izstrādi šī mērķa sasniegšanai.

Kā ziņots, airBaltic trešajam valdes loceklim galvenā prasība ir liela pieredze aviācijā, ziņoja SM. Trešā valdes locekļa kandidatūra vēl tiek izvērtēta un meklēta gan Latvijā, gan ārvalstīs. Valdes locekli iecels iecels uzņēmuma padome. Lidsabiedrības padomes priekšsēdētājs Gints Kiršteins Nozare.lv iepriekš norādīja, ka padomē patlaban notiekot diskusijas par to, cik lielam jābūt airBaltic valdes priekšsēdētāja atalgojumam. Esot skaidrs, ka tas būšot liels, taču, vai tikpat liels kā līdzšinējam vadītājam Bertoltam Flikam, skaidrības neesot. Komentējot, kāpēc ievilkusies trešā valdes locekļa un iespējamā kompānijas vadītāja izvēle, G. Kiršteins norādīja, ka svarīgs esot tieši atalgojuma jautājums - visi zinot, cik liela bijusi B. Flika alga, tādēļ neviens neesot gatavs strādāt ar atšķirīgu atalgojumu.

«Latiņa ir uzlikta, un patlaban notiek sarunas,» uzsvēra jaunais padomes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, otrdien airBaltic akcionāru sapulcē tika ievēlēta jaunā aviokompānijas padome sešu cilvēku sastāvā, savukārt padome ievēlēja divus valdes locekļus. Padomē no valsts puses ievēlēti Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes loceklis Gints Kiršteins, Raitis Tukāns, Niks Bulmanis, kuri jau iepriekš darbojušies airBaltic padomē. Padomē būs arī Karls Ginters Solingers, kurš iepriekš ilgstoši darbojies airBaltic un arī aviokompānijā SAS. Solingeram joprojām pieder viena airBaltic akcija. Savukārt mazākuma akcionāru Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) pārstāvēs Latvijas Krājbanka valdes loceklis Mārtiņš Zalāns un Krievijas pilsonis finansists Andrejs Kutasins. Par padomes priekšsēdētāju ievēlēts G. Kiršteins.

Uzreiz sasaukta arī jaunievēlētās airBaltic padomes sēde, kurā iecelti divi valdes locekļi - airBaltic operāciju vadības direktore Laila Odiņa un bijušais investīciju baņķieris Vitolds Jakovļevs. Jakovļevs savulaik ieņēmis SIA Holdinga kompānija Felix valdes priekšsēdētāja amatu.

Kopumā aviokompānijas valdē būs trīs valdes locekļi - trešo valdes locekli paredzēts iecelt tuvākajās dienās.

Kā ziņots, starp airBaltic akcionāriem tika parakstīta vienošanās par nosacījumiem pamatkapitāla palielināšanai, Latvijas valstij un BAS lidsabiedrībā ieguldot 153 miljonus eiro (107,1 miljonu latu). Saskaņā ar airBaltic akcionāru vienošanos tiek izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995. gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder lidsabiedrības nu jau bijušajam vadītājam Bertoltam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra