Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8555

  USD: 1.0533

Ražošana

Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

airBaltic tiesāsies ar lidostu par 6 miljoniem latu  7

Nacionālā aviokompānija airBaltic vērsusies tiesā un Konkurences padomē ar prasību pret Starptautisko lidostu Rīga, prasot tai samaksāt 6 milj. Ls

DB informē uzņēmuma Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, airBaltic «ir pamats uzskatīt, ka 2010.gada laikā Starptautiskā lidosta Rīga iekasējusi pazeminātu maksu par pakalpojumiem no Ryanair, kura nemaksā saskaņā ar apstiprinātajiem Ministru Kabineta tarifiem. Savukārt no airBaltic iekasējusi paaugstinātu maksu».

Jaunie tarifi spēkā stājušies pērnā gada novembrī un tie atcēla līdz tam piemērotās apjoma atlaides lidsabiedrībām. airBaltic norāda, ka «aviokompānijai ir pamats uzskatīt», ka par lidostas pakalpojumiem tā maksājot divreiz vairāk nekā Ryanair, savukārt par Latvijas gaisa satiksmes pakalpojumiem īru zemo cenu lidsabiedrība neesot maksājusi jau kopš pērnā gada novembra.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks skaidro, ka līdz ar iepriekšējo tarifu atcelšanu sākušās problēmas: «Mums ir pamats domāt, ka 2010.gadā starptautiskajā lidostā Rīga bijuši būtiski konkurences izkropļojumi un diskriminējoša attieksme pret aviokompānijām. Uzskatām, ka lidosta ļaunprātīgi izmantojusi savu monopolstāvokli, no Ryanair iekasējot nemainīgu un zemāku maksu, savukārt airBaltic maksā pilnu un augstāku maksu par visiem saņemtajiem pakalpojumiem».

Viņš norāda, ka uzņēmumam jau divas reizes paaugstināta zemes apkalpošanas maksa, bet citām aviokompānijām tā esot būtiski samazināta. «Par šo diskriminējošo situāciju mums ir bijušas neskaitāmas sarunas gan ar Satiksmes ministru, gan ar lidostas vadību, taču neizdevās atrast risinājumu. airBaltic vēršas Konkurences padomē un tiesā, lai šie konkurences kropļojumi tiktu laboti. Mēs negrasāmies nākamajā gadā uz savu pasažieru rēķina segt 90% no Starptautiskās lidostas Rīga izmaksām».

airBaltic lūdz Konkurences padomei izvērtēt lidostas ļaunprātīgu monopolstāvokļa izmantošanu, iekasējot dažādas maksas no aviokompānijām un diskriminējot vietējo aviopārvadātāju.

Tiesā uzņēmums no lidostas centīsies piedzīt 5,9 milj., lai kompensētu zaudējumus, kas veidojušies nevienlīdzīgi paaugstināto maksu dēļ.

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma