Šogad 22. decembrī paredzēts emitēt jaunas airBaltic akcijas, kuras būs iespējams nopirkt gan iepriekšējam Latvijas aviokompānijas privātajam akcionāram Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS), gan jaunam stratēģiskajam investoram.

Tā žurnālistiem paziņoja satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, skaidroja, ka no jauna emitēto airBaltic akciju vērtība būs aviokompānijai nepieciešamo ieguldījumu apmērā, atskaitot jau veiktās investīcijas 30 miljonu latu apmērā, proti, aptuveni 77 miljoni latu.

Jau ziņots, ka patlaban valsts īpašumā ir 99,8% aviokompānijas airBaltic. Valsts akcijas iegādājusies par 224,5 tūkst latu, kas ir Latvijas Krājbankas nosaukta summa, kam valdība piekritusi.

Valsts airBaltic akcijas no BAS pārņemtas saskaņā ar Latvijas Krājbankas piedāvājumu, kas izteikts, ņemot vērā to, ka banka uzsākusi piedziņas procesu pret BAS. Tiesa gan, netiek precizēts, tieši kāds piedziņas process uzsākts, informēja A. Matīss.

Baltijas Aviācijas sistēmas ir informētas par esošo situāciju, taču Satiksmes ministrija bijušā privātā akcionāra nostāju šajā jautājumu nekomentēja.

Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš atzina, ka Latvijas valsts īpašumā airBaltic akcijas nonākušas kā labticīgam ieguvējam, tāpēc BAS, visticamāk, nevērsīsies tiesā pret valsti.

Ja 22. decembrī valstij neizdosies piesaistīt privāto investoru, varētu tikt lemts par papildus līdzekļu ieguldīšanu airBaltic, taču tas notiktu vēl šogad, lai netiktu ietekmēta nākamā gada budžeta konsolidācija, skaidro A. Matīss.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra