Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic 2012.gada trešo ceturksni noslēdza ar 4,8 miljonus latu tīro peļņu, pirmajos deviņos šā gada mēnešos tomēr kopumā kompānija cieš zaudējumus 18,2 miljonu latu apmērā.

«Mēs esam gandarīti redzēt, ka airBaltic ReShape restrukturizācijas plāns ik mēnesi uzrāda labākus rezultātus nekā paredzēts. Trīs mēnešus pēc kārtas, proti jūlijā, augustā un septembrī, esam sasnieguši labākus peļņas rādītājus nekā sākotnēji tika paredzēts. Tas liek domāt, ka tiks pārsniegti mūsu uzstādītie mērķi gada griezumā. Pērn šajā pašā ceturksnī mēs piedzīvojām lielus zaudējumus un šobrīd mēs esam ļoti gandarīti par panākto peļņas rādītāju 2012.gada trešajā ceturksnī,» tā 2012. gada trešā ceturkšņa rādītājus komentē airBaltic izpilddirektors Martins Gauss. Tomēr tā kā pirmajos sešos mēnešos airBaltic uzrādīja 23 milj. Ls zaudējumus, bet trešais ceturksnis, kurā iekrīt vasaras mēneši, tradicionāli aviācijā ir vispelnošākais, tad sagaidāms, ka 2012. gada zaudējumi arī varētu būt vismaz 30 milj. Ls apmērā. DB jau rakstīja, ka sākotnēji airBaltic 2012. gadā tika prognozēti 38 milj. Ls zaudējumi, bet vēlāk prognozes uzlabojās līdz 33 milj. Ls zaudējumiem. Savukārt 2011. gadu airBaltic noslēdza ar teju 85 milj. Ls lieliem zaudējumiem, par kuriem, analizējot airBaltic gada pārskatu, DB neguva skaidru priekšstatu, kā īsti tie radušies. Līdz ar to DB secināja, ka kompānijas 2011. gada rezultāti varētu būt mākslīgi pasliktināti.

2012. gada trešajā ceturksnī airBaltic apgrozījums sasniedza 70,8 milj. Ls. Šā gada deviņos mēnešos airBaltic veicis par 17% lidojumu mazāk nekā pērn šajā pašā periodā. Attiecīgi 2012. gadā airBaltic kopumā pārvadājis arī mazāk pasašieru nekā pērn, šā gada septembrī airBaltic pasažieru skaits pret iepriekšējā gada septembri kritās par 12%, bet vietu piepildījums- par trīs procentpunktiem no 79% līdz 76%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra