Sarūkot lidsabiedrības airBaltic darbības vērienam un tēriņiem, turpinās strādājošo atlaišana, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Papildus pērn atbrīvotajiem 176 darbiniekiem šogad tiek atbrīvoti vēl 147 cilvēki. Šādi skaitļi figurējot uzņēmuma paziņojumos par kolektīvo atlaišanu Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA).

AirBaltic biznesa plāns līdztekus pusmiljarda eiro ietaupījumam piecos gados paredz veikt štatu samazināšanu par 15%. Lidsabiedrības pārstāvis Jānis Vanags Neatkarīgajai apstiprinājis, ka plāns pašlaik tiek pildīts.

Lidojumu daudzums samazināts par 17%, tādējādi atbrīvojamo darbinieku skaits vērtējams kā adekvāts. Līdz gada beigām aviokompānija iecerējusi pārtraukt darba attiecības kopumā ar 159 pilna laika darbiniekiem.

NVA Rīgas filiāles vadītājas vietniece Daina Odīte informējusi, ka pēdējais airBaltic paziņojums par kolektīvo atlaišanu saņemts 16. martā. Strādājošo atbrīvošana tika plānota vairākos posmos līdz pat gada beigām. Atbrīvojamo darbinieku profesionālais spektrs ir visai plašs: administrācijas cilvēki, analītiķi, biļešu pārdevēji, mārketinga speciālisti, finansisti, grāmatveži, mehāniķi, inženieri, tehniķi. Skaitliski visvairāk atlaižamo vidū ir stjuartu (30) un pilotu (35). D. Odīte pieļauj, ka šiem cilvēkiem atrast jaunu darbu citās lidsabiedrībās varētu nebūt pārlieku grūti. Turklāt daudzi piloti esot lietuvieši un uzreiz pēc darba attiecību pārtraukšanas ar airBaltic aizbrauc no Latvijas, kļūstot par kaimiņvalsts problēmu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra