Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

airBaltic turpinās tiesāties ar pasažieri

airBaltic nolēmusi Eiropas tiesu institūcijās pārsūdzēt Augstākās tiesas (AT) Senāta 7.aprīļa spriedumu, kas bijis labvēlīgs kādam šīs lidsabiedrības pasažierim. airBaltic uzskata, ka spriedumā rakstītais «ir klajā pretrunā ar Eiropas Savienības regulām».

Runa ir par tiesvedību, ko uzsāka kāds airBaltic pasažieris, kurš visās tiesu instancēs līdz pat AT Senātam panācis sev labvēlīgu spriedumu. 2006. gadā šis pasažieris no aviokompānijas airBaltic iegādājies ekonomiskās klases biļeti, taču vēlāk mainījis plānus un izlēmis nelidot. Pasažieris vēlējies par ekonomiskās klases biļeti saņemt no airBaltic atpakaļ iztērēto naudu. Par iegādātajām airBaltic biznesa klases biļetēm pasažieri var saņemt naudu atpakaļ, ja mainās ceļojumu plāni.

 

airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidenta Jāņa Vanaga izplatītajā paziņojumā apgalvots, ka tas ir pretrunā ar Eiropas Savienības regulām. «airBaltic kā starptautiskai kompānijai ir jāievēro Eiropas Savienības un straptautiskās tiesību normas,» uzsver J. Vanags.

 

AT pozīciju DB neizdevās noskaidrot, jo tiesas administrācija piektdienās darbu beidz jau pulksten 16. AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece komentāru solīja sniegt pirmdien.

 

airBaltic skaidro, ka, ļaujot ekonomiskās klases pasažieriem saņemt atpakaļ naudu, lētākās aviobiļetes izpirktu pasažieri, kas vēl nav nopietni izlēmuši ceļot. Pasažieri tādējādi bloķētu lētākas vietas, ko aviokompānija nevarētu pārdot. «airBaltic zaudētu konkurences cīņā ar aviokompānijām kaimiņvalstīs, kurās Eiropas Savienības regulas tiek ievērotas un nauda par neizlietotām ekonomiskās klases biļetēm netiek atmaksāta,» teikts lidsabiedrības paziņojumā. airBaltic noteikumi esot līdzīgi vai identiski visām aviokompānijām Eiropās Savienībā.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma