Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Foto: LETA

airBaltic un Rīgas lidosta viena no otras prasa ap 40 miljoniem latu  1

Atjauno tiesvedību starp valsts aviācijas uzņēmumiem; airBaltic, iespējams, cer uz miljoniem. Jau vairākus gadus ilgušās airBaltic un Starptautiskās lidostas Rīga savstarpējās pretenzijas no mierīgām sarunām draud atgriezties tiesas zālē – Rīgas apgabaltiesa šī strīda skatīšanu nozīmējusi 31. oktobrī.

Abas puses, kā arī Satiksmes ministrija, kas valsts uzdevumā ir abu strīdnieku akciju turētāja, notiekošo nekomentē. Tāpat oficiāli netiek komentēta arī savstarpējo prasījumu summa, tomēr, pēc DB rīcībā esošās neoficiālās informācijas, airBaltic no lidostas varētu prasīt pat vairāk nekā 40 milj. Ls un lidosta no airBaltic aptuveni tādu pašu, varbūt nedaudz mazāku summu.

Saistītie raksti

Abu Latvijas aviouzņēmumu strīds sākās 2008. gadā, kad pēc Konkurences padomes (KP) lēmuma tika atcelta lidostā pastāvējusī apjoma atlaižu sistēma, kas savulaik bija ļoti izdevīga airBaltic un Ryanair, bet pret ko iebildumus cēla citas aviokompānijas. Kopš 2008. gada atlaižu atcelšanas zaudētājos palika airBaltic, kamēr Ryanair sargāja 2004. gadā noslēgtais «superlīgums», kas līdz pat 2014. gadam garantē Rīgas lidostā bonusus.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  9

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma