Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic 4. maijā uzsāks lidojumus no Rīgas uz Hevīzu-Balatonu (Ungārijā).

airBaltic lidojumus no Rīgas uz Hevīzu-Balatonu veiks vienu reizi nedēļā – sestdienās. Lidojumi tiks nodrošināti ar Bombardier Q400 Next Gen lidmašīnu un tie ilgs aptuveni divas stundas un divdesmit piecas minūtes. Paredzēts, ka vienvirziena biļešu cena būs 29 lati, ieskaitot lidostu nodevas un transakcijas maksu, norāda airBaltic.

«airBaltic ReShape biznesa plāna ietvaros mēs koncentrējamies uz maršrutiem, kur ir augsts pieprasījums pēc biļetēm. Šī iemesla dēļ mēs jau uz šo ziemas sezonu palielinājām lidojumu skaitu 12 maršrutos, kas savieno Rīgu ar galamērķiem Eiropā un NVS. Tajā pašā laikā mēs arī samazinājām lidojumu skaitu maršrutos, kur pieprasījums ir mazāks, tādēļ mums ir pieejamas lidmašīnas jaunu maršrutu atvēršanai, nepalielinot darbības apjomu. Kopumā mēs plānojam atvērt sešus jaunus maršrutus nākamajā vasarā un esam gandarīti par iespēju paziņot, ka viens no jaunajiem vasaras galamērķiem ir uz Hevīzu-Balatonu,» skaidroja airBaltic komercdirektors Mihaels Grimme.

Hevīzas ezers ir pasaulē lielākais bioloģiski aktīvais un termālais ezers. Tas atrodas unikālā ģeoloģiskā vidē - 6 km no Balatonas ezera un 180 km no Budapeštas.

Ezera virsma ir 4,4 hektāri, to veidojošais strauts ir bagāts ar minerālvielām un sākas 38 m dziļā alā. Ezera ūdens dabiski atjaunojas ik pa trīsarpus dienām, tā temperatūra nekad nav zem 22 grādiem pēc Celsija skalas. Vasarā ūdens temperatūra var sasniegt pat 38 grādus pēc Celsija skalas.

77 kilometrus garais Balatona ezers tiek dēvēts par Ungārijas jūru un tas ir populāra atpūtas vieta, kur izvietojušies daudzi karsto avotu spa kūrorti. Tas ir arī lielākais ezers Centrāleiropā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra