Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS Air Baltic Corporation (airBaltic) trešais valdes loceklis un vadītājs tiks iecelts padomes sēdē piektdien, 21.oktobrī. Patlaban uz šo amatu pretendē trīs kandidāti - viens no tiem ir bijušais Ungārijas lidsabiedrības Malev vadītājs Martins Gauss.

airBaltic padomes priekšsēdētājs Gints Kiršteins, izvēlētās trīs kandidatūras ir ārvalstu pilsoņi un patlaban tiek izvērtēta to piemērotība airBaltic vadītāja amatam.

Pārējo divu kandidātu vārdus Kiršteins neatklāja, norādot, ka slikti jau ir tas, ka presē parādījies Gausa vārds. Viņš skaidroja, ka, tik īsā laikā izvēloties uzņēmuma vadītāju, pastāvot riski, tāpēc noslēdzot līgumu tikšot mēģināts nodrošināties pret tiem. Padomes priekšsēdis gan skaidroja, ka visas trīs kandidatūras esot profesionāļi un izvēlētā persona spēs izvest airBaltic no finanšu problēmām.

Patlaban airBaltic valdē darbojas aviokompānijas operāciju vadības direktore Laila Odiņa un bijušais investīciju baņķieris Vitolds Jakovļevs.

Kā ziņots, starp airBaltic akcionāriem tika parakstīta vienošanās par nosacījumiem pamatkapitāla palielināšanai, Latvijas valstij un BAS lidsabiedrībā ieguldot 153 miljonus eiro (107,1 miljonu latu). Saskaņā ar airBaltic akcionāru vienošanos tika izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder bijušajam lidsabiedrības vadītājam Bertoltam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra