Dienas Bizness

 • 27 pirmdiena,
  marts

  Gustavs, Gusts, Tālrīts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8640

  USD: 1.0889

Ekonomika

airBaltic vēršas Konkurences padomē pret Statoil  4

Latvijas aviosabiedrība airBaltic vērsusis ar iesniegumu Konkurences padomē, lai pārbaudītu Statoil iespējamu ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu Rīgas lidostā.

Statoil ir viens no lidsabiedrības airBaltic degvielas piegādātājiem Rīgas lidostā. Abu kompāniju starpā par degvielas piegādi ir noslēgts līgums, kuram tuvojas beigu termiņš. Sarunās par jauna līguma nosacījumiem degvielas piegādātājs Statoil tīkojot iekasēt par gandrīz 15% augstāku maksu nekā pērn no lidsabiedrības par loģistikas pakalpojumiem – degvielas pievešanu, uzglabāšanu un uzpildīšanu lidmašīnās, informē airBaltic. Degvielas loģistikas jeb apstrādes pakalpojuma maksa neesot piesaistīta pašas degvielas cenai tirgū. Tāpēc airBaltic vērsies Konkurences padomē, lai pārbaudītu Statoil iespējamo ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu Rīgas lidostā. Uzzināt Statoil viedokli Db pašlaik neizdevās.

(Foto: Vitālijs Stīpnieks, Eva Šavdine, Db)(Foto: Vitālijs Stīpnieks, Eva Šavdine, Db)Aviokompānija Rīgas bāzē pašlaik piedzīvojot strauju izaugsmi un līdz ar to kāpinot arī degvielas piegādātāja apgrozījumu. 2009.gada janvārī-augustā airBaltic Rīgas bāzē lidojumu skaitu palielinājis par +21%, salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn.

Reklāma