Aviokompānijas airBaltic zaudējumi šā gada pirmajā pusgadā sasnieguši 23 miljonus latu, žurnālistus šodien informēja lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss. Tomēr jūlijā un augustā aviosabiedrība plāno strādāt ar peļņu.

M. Gauss arī norādīja, ka kopš februāra airBaltic izdevies strādāt labāk, nekā plānots, tādējādi arī gadu kopumā paredzēts noslēgt ar 33 miljonu latu zaudējumiem iepriekš prognozēto 38 miljonu vietā. Tādējādi zaudējumi šogad būs samazinājušies par 50 miljoniem latu, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Savukārt šā gada pirmajā pusgadā apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 11%. M. Gauss atgādināja, ka pie peļņas plānots atgriezties 2014.gadā.

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic akcionāru sapulcē 30.jūlijā apstiprināts lidsabiedrības 2011. gada pārskats, kas liecina, ka pērn zaudējumi sasnieguši 83,6 miljonus latu.

Satiksmes ministrijā (SM) skaidro, ka zaudējumi radušies, jo izveidots airBaltic tirgus situācijai neatbilstošs biznesa modelis, kā arī virkne tiesvedību negatīvi ietekmējuši 2011.gada rezultātu.

SM uzsver, ka, pateicoties ievērojamu restrukturizācijas pasākumu sākšanai jau 2011.gada nogalē un akcionāru finansējumam, airBaltic pārvarēja lielāko krīzi nacionālās lidsabiedrības pastāvēšanas vēsturē.

Īstenojot airBaltic ReShape, aviokompānija plāno konsolidāciju par 330 miljoniem latu piecu gadu laikā - posmā no 2012. līdz 2016.gadam.

Jau iepriekš ziņots, ka airBaltic un Bombardier Aerospace 10.jūlijā paziņoja, ka ir parakstījuši nodomu protokolu par desmit CS300 lidmašīnu iegādi un pirkuma tiesību saņemšanu vēl desmit CS300 lidmašīnām par kopējo kataloga cenu 20 lidmašīnām 1,57 miljardu ASV dolāru (898 miljonu latu) apmērā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra