airBaltic, publiskojot jauno ziemas lidojumu grafiku, ziņo par uzlabotu lidojumu sarakstu, taču, pētot maršrutus, redzams, ka daļā tuvāko maršrutu airBaltic šoziem lidos mazāk, kamēr straujš kāpums paredzams Maskavas reisiem.

Ziemas sezonā, kas sāksies 28. oktobrī, airBaltic neveiks lidojumus uz Atēnām, Baku, Bari, Kišiņevu, Dublinu, Nicu, Odesu, Oulu, Simferopoli, Taškentu, Umeu un Venēciju. Tāpat jāpiebilst, ka airBaltic šoziem Oulu vairāk nebūs bāzes lidosta. Savulaik Somijas pilsēta Oulu tika izvēlēta, lai veidotu «tiltu uz Arktiku» un airBaltic veica uz turieni 10- 15 tiešos reisus nedēļā. Tāpat airBaltic atteicies no tiešiem lidojumiem no Umea pilsētas, kā arī papildu lidojumiem no Turku un Vāsas, izņemot lidojumus no šīm pilsētām uz Rīgu un atpakaļ. Pēdējā gada laikā airBaltic ir atteicies jau no puses savu kādreizējo Somijas lidojumu galamērķu un šoziem lidos tikai uz Helsinkiem, Lapēnrantu, Turku, Tamperi un Vāsu. Mazāk nekā pērnajā ziemā airBaltic lidos vairākos tuvajos maršrutos - uz Kaļiņingradu 4 reizes nedeļā (bija 7), uz Kauņu - 3 reizes (bija 4), uz Tallinu un Viļņu 28 reizes nedēļā (bija 35). Tāpat mazāk lidojumu šoziem plānots uz Tamperi, Varšavu un Cīrihi.

Lai arī airBaltic savā preses relīzē norāda, ka ziemas sezonā piedāvā uzlabotu lidojumu sarakstu, reālie uzlabojumu vai zaudējumi jāvērtē katra konkrētā maršruta kontekstā. Piemēram, airBaltic paziņojis, ka šoziem veiks 4 lidojumus nedēļā uz Bilundu, kas ir par vienu lidojumu vairāk nekā pērnajā ziemā, tomēr pašlaik uz Bilundu var lidot pat līdz 7 reizēm nedēļā, t.i. katru dienu, kas ziemā vairs nebūs iespējams. Līdzīgi ar Bergenu, uz kuru ziemā pasažieri varēs lidot četras reizes nedēļā, bet pašlaik var lidot septiņas reizes. airBaltic uzsver, ka šoziem vairākos Centrāleiropas maršrutos lidos biežāk nekā pērn: Rīga – Londona varēs lidot 8 reizes nedēļā, Rīga – Parīze - 9 reizes nedēļa, arī maršrutā Rīga – Amsterdama 9 reizes nedēļā, Rīga – Vīne un Rīga - Minhene10 reizes nedēļā, bet maršrutā Rīga - Oslo tiks piedāvāti 20 lidojumi nedēļā. Īpaši straujš kāpums paredzams lidojumiem uz Maskavu- uz Domodedovas lidostu airBaltic plāno lidot 9 reizes nedēļā (pērn bija 2), bet uz Šeremetjevu pat 28 reizes nedēļā (bija 14). airBaltic Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags Db.lv attiecība uz Maskavas reisu pieaugumu sacīja:«Maskavas gadījumā vēl pabeidzam formalitāšu kārtošanu, tādēļ par to ziņosim atsevišķi!»

Tabula: veikto lidojumu skaits vienā nedēļā:

Avots: airBaltic, DB materiāli

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra