Latvijas Kuģniecībai ir aizdomas, ka tās meitas uzņēmuma SIA Lasco Investment maksātnespēja un ar to saistīto sabiedrību ārpustiesas aizsardzības process bija mākslīgi organizēts.

Latvijas kuģniecība (LK) līdz ar to uzskata, ka Lasco Investment (LI) administrators Olavs Cers un pārējie administratori - Zigurds Krastiņš, Elvijs Vēbers, Kristaps Andersons un Jānis Ešenvalds ir rīkojušies pretēji likumam ar mērķi pārņemt savā kontrolē un turpmāk kontrolēt daudz miljonu latu vērtus īpašumus, liecina LK paziņojums. LK ir iesniegusi Latvijas Republikas Ģenerālprokuroram iesniegumu ar lūgumu iesniegt protestu par tiesas lēmumu par LI maksātnespējas procesa pasludināšanu. Tāpat iesniegtas sūdzības Maksātnespējas administrācijai par administratoru rīcību.
 
Jāatgādina, ka pagājušā gada nogalē Vitol kontrolētā Ventspils nafta kā lielākais LK akcionārs noturēja 2010. gada laikā ilgstoši vilcināto kuģniecības akcionāru sapulci, kuras rezultātā pārvēlēja kompānijas padomi un valdi. Neoficiāli tiek uzskatīts, ka kuģniecības bijusī vadība bijusi lojāla Ventspils mēram Aivaram Lembergam, kuram esot bijis svarīgi noturēt ietekmi LK. Db jau ziņoja, ka A. Lembergs bijis viens patiesā labuma guvējiem Kuģniecībā. LK informē, ka, lai liegtu 2010.gada 22.decembrī LK jaunās valdes ievēlētajiem LI un tās koncerna meitas sabiedrību jaunajiem valdes locekļiem realizēt savas likumiskās funkcijas, LI un citi LI koncerna administratori nedod saskaņojumu reģistrēt jaunos valdes locekļus Latvijas komercreģistrā.
 
Tādējādi administratori pretlikumīgi liedz LK jaunajai valdei pārvaldīt tās aktīvus LI koncernā, nodarot būtisku kaitējumu LI koncerna kreditoriem, LK koncernam un tās akcionāriem, tai skaitā valstij. LK uzskata, ka, iespējams, administrators O. Cers novilcināja piekrišanas izsniegšanu jaunās LI valdes reģistrācijai komercreģistrā ar mērķi apturēt LI jaunajai valdes dalību tiesas sēdē 2011.gada 3.janvārī, kurā tiesa pieņēma lēmumu par LI maksātnespējas procesa pasludināšanu. Administrators O.Cers pretēji LI kreditoru, tajā skaitā LK meitas uzņēmuma Latmar Holdings Corporation, kas ir lielākais LI kreditors, interesēm tiesā uzturēja maksātnespējas procesa pasludināšanu. Šādi administrators O.Cers rīkojās, neskatoties uz to, ka LI kreditori bija vienojušies par grozījumiem ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa plānā un parāda restrukturizāciju. Iespējams, vienīgais O.Cera rīcības mērķis ir nepieļaut jaunajai LK valdei pārņemt vērtīgu LK aktīvu.
 
«Mums ir pamatotas aizdomas, ka LI maksātnespēja un ar to saistīto sabiedrību ārpustiesas aizsardzības process bija mākslīgi organizēts. Visi kreditori, izņemot VN, ir LK koncerna uzņēmumi. LK koncerna uzņēmums ir arī Wilcox, kurš ir norādīts kā potenciālais LI investors. Uzskatām, ka LI ārpus tiesas tiesiskās aizsardzības process tika uzsākts ar vienīgo mērķi vienošanās ceļā iecelt administratorus, kas ir lojāli iepriekšējai LK valdei,» norāda LK valdes priekšsēdētājs Pols Tomass (Paul Thomas), uzsverot uz nepieciešamību vispirms aizstāvēt LI kreditoru intereses.
 
LK uzskata, ka maksātnespējas procesa pasludināšanai nebija faktiska pamata un administrators rīkojās prettiesiski. Uz to, visticamāk, norāda arī apstāklis, ka neskatoties uz to, ka administrators O.Cers bija informēts, ka VN bija gatava atlikt sava parāda samaksu līdz 2011. gada 31. decembrim, tajā pašā dienā, kad tika pārvēlēta LK valde un padome, 2010.gada 17.decembrī, viņš tomēr iesniedza tiesā maksātnespējas pieteikumu. LASCO Investment vēl bija palicis parādā Ventspils naftai teju 30 miljonus latu par aktīvu iegādi 2008.gadā, ko iepriekšējā LK vadība uzskatīja par uzspiestu.
 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra