Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Alstom kļūs par L-Ekspresis līdzīpašnieku

Francijas mašīnbūves koncerns Alstom kļūs par līdzīpašnieku pasažieru pārvadājumu uzņēmumam L-Ekspresis, kas darbojas dzelzceļa maršrutos Rīga – Maskava un Rīga – Sanktpēterburga.


Kā ziņo laikraksts Telegraf, patlaban starptautiskos pasažieru pārvadājumus no Latvijas uz Krieviju un atpakaļ kopīgi veic LDz un L-Ekspresis. Pēdējā no tām pieder Krievijas a/s Transmašholding. Šonedēļ kļuvis zināms, ka Alstom iegādājas Transmašholding 25 % daļu plus vienu akciju. Patlaban Alstom veic padziļinātu  Transmašholding auditu savstarpējās partnerības memoranda ietvaros.
Transmašholding jau vairāk nekā gadu lūkojās pēc stratēģiskajiem partneriem un pārrunas bijušas gan ar vācu Siemens, gan Kanādas Bombardier. Pēdējā no tām atteicās no sadarbības pērn rudenī augstās cenas dēļ un pēc tam arī Siemens paziņoja, ka šī kompānija viņus vairs neinteresē.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma