Alūksnes novada dome apņēmusies līdz nākamajai ziemas sezonai atrast līdzekļus, lai par pašvaldības naudu no sniega attīrītu arī privātos ceļus uz iedzīvotāju mājām. Šobrīd par nodokļu maksātāju naudu tas netiek darīts, vēsta aluksniesiem.lv.

«Ar pagastu pārvalžu vadītājiem ir diskutēts, ka iedzīvotājiem nepieciešams nokļūt pagasta centrā, saņemt pakalpojumus dzīvesvietā vai citu. Lielai daļai iedzīvotāju līdz mājām iztīrīts ceļš ir vienīgā palīdzība, kas nepieciešama no pašvaldības. Tādēļ, attīstot diskusiju par šo tēmu, izskanēja priekšlikums to darīt katru otro reizi, kad tīra pagasta ceļus. Šobrīd pagasta ceļi ziemā no sniega tiek attīrīti vidēji 8-10 reizes, tad uz privātmājām tīrītu 4-5 reizes pa ziemu,» pašvaldības teritoriālās komitejas aprīļa sēdē skaidrojis komitejas vadītājs Jānis Nīkrencis.

Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastu pārvalžu vadītājs Juris Griščenko rosinājis visus ceļus tīrīt, ņemot vērā laika apstākļus un pēc nepieciešamības. Viņš arī vērsis uzmanību – ja novada dome sāks to darīt, tad tas jāturpina gadu no gada, pretējā gadījumā tā būšot iedzīvotāju kaitināšana.

Deputāts Laimonis Sīpols taujājis, no kādiem līdzekļiem to darīs. Viņš ierosinājis izstrādāt saistošos noteikumus un paredzēt, kurām iedzīvotāju kategorijām ceļus tīrīt. «Lai iztīrītu visiem, naudas nepietiks, tādēļ to varētu darīt, piemēram, ja ģimenē ir nepilngadīgi bērni, pensionāriem virs 70 gadu vecuma, ja ģimenē ir invalīds. Ja to nereglamentēs, radīsim ļoti lielas problēmas,» paredz L.Sīpols.

Pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers apkopojis datus par novada ceļiem, kas vijas līdz iedzīvotāju dzīvesvietām. Lai novads tos visus  iztīrītu, nepieciešami nepilni 50 000 latu. «Ja novadam nav tik daudz līdzekļu šim mērķim, tad jāizvērtē, kā un par cik to darīsim. Uzskatu, ka arī ceļus uz privātmājām novadam ir jātīra, jautājums tikai, kur ņemt tam finansējumu?» sacījis Dz.Adlers. Komitejā vienojās, ka iecere ir atbalstāma, bet šobrīd nav zināms, cik tas pašvaldībai izmaksātu un kādas būs prioritātes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra