Rīgā pēdējā laikā arvien biežāk pietauvojas kruīza kuģi, tādēļ Andrejostā varētu izveidot jaunu kruīza kuģu piestātni, stāsta Rīgas brīvostas pārvaldes priekšsēdētājs Andris Ameriks laikrakstam Neatkarīgā.

Nesen Rīgā apkalpojām līdz šim lielāko kruīza kuģi Costa Pacific. Šis uzdevums Rīgas ostai bija pa spēkam, norāda A. Ameriks. Kopumā ienākšanu Rīgā šogad apstiprinājuši 79 kruīza kuģi.   

Ostai ir jādomā par jaunu piestātņu veidošanu, jo esošās ir noslogotas. Kruīzu kuģu skaitam turpinot pieaugt, var gadīties, ka drīzumā Rīgai nebūs, kur tos uzņemt, atzīst Rīgas brīvostas pārvaldes priekšsēdētājs.

«Pašlaik vienlaikus varam uzņemt divus kruīza kuģus. Iespējams, ka jauna piestātne varētu būt Andrejsalā. Mēs gribētu sarunāt ar Tallink, lai tas savu piestātni pārceļ tālāk no centra un atbrīvo vietu lielajiem kruīza kuģiem. Sarunas gan nav rezultatīvas,» skaidro A. Ameriks.

«Kruīzos dodas turīgi un vidēji labi situēti cilvēki, tātad viņi Rīgā ir spējīgi atstāt pietiekami daudz naudas par ēdināšanu, suvenīriem, izklaidēm, gidu un transporta pakalpojumiem. Rīgai ir jāspēj šo naudu paņemt,» stāsta A. Ameriks. «Nenoliedzami, ka tas ir pārbaudījums Rīgai – piesaistot kuģus ar tūkstošiem pasažieru mums ir jābūt spējīgiem piedāvāt atbilstošus pakalpojumus,» viņš piebilst.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra