Dienas Bizness

 • 21 otrdiena,
  februāris

  Eleonora, Ariadne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8515

  USD: 1.0616

Ražošana

AMO Plant rūpnīca

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas Mediji

AMO Plant būvēs desmitkārt vairāk autobusu  1

A/s AMO Plant saņēmis pasūtījumus 20 VDL autobusu piegādei un sāk sērijveida ražošanu, kopumā šogad plāno saražot 120 autobusu.

«Ledus ir sakustējies, un šogad saņemto pasūtījumu skaits pārsniedz divos iepriekšējos gados - 2010. un 2011. gadā - saražoto autobusu skaitu,» stāsta a/s AMO Plant ārējo sakaru direktors Igors Graurs. Viņš atzīst, ka šobrīd lielākais uzņēmuma produkcijas pasūtītājs ir Jelgavas pašvaldība. «Ir arī interesanti priekšlikumi no citām Latvijas pašvaldībām, jo uzņēmums piedāvā tādu iespēju kā autobusu ilgtermiņa noma,» savu trumpi sarunās ar vietējo varu atklāj I. Graurs.

Viņš gan nenoliedz, ka uzmanības degpunktā joprojām ir ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Krievijas tirgus.

«Vidēji ik mēnesi plānojam saražot piecus VDL markas Ambasador autobusus un gadā kopumā varētu sasniegt 60, kas uzņēmumam būtu rekordskaits,» tā I. Graurs.

Viņš norāda, ka šobrīd ir uzsākts darbs pie MAN autobusu zemās grīdas montāžas. «Šobrīd pirmos MAN autobusus uzņēmuma speciālisti montēs Poznaņas rūpnīcā Polijā, kur pakāpeniski apgūs darba specifiku, un Jelgavā jau montēs lielāku bloku montāžu,» tā I. Graurs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Saistītie raksti

Reklāma