SIA Baltic Airlines, kas 100%  pieder a/s Air Baltic Corporation, pieprasa atsaukt komercķīlu tiesību izlietošanu (airBaltic ieķīlāto privātā akcionāra akciju pārdošanu), jo nav iestājies aizdevuma atmaksas pienākums.

Šāda pretenzija nosūtīta ne tikai a/s Latvijas krājbanka, bet arī Uzņēmumu reģistra Komercķīlu un laulāto mantisko attiecību reģistrācijas nodaļai.  Turklāt, nesaņemot paziņojumu par to, ka komercķīlas tiesības netiek izlietotas, uzņēmums sola vērsties tiesā. «Jā, Uzņēmumu reģistrs ir saņēmis SIA Baltic Airlines valdes locekļa Aļņa Vītola parakstīto pretenziju,» tā uz jautājumu, vai Uzņēmumu reģistrs ir saņēmis komercķīlas tiesību izlietošanas apstrīdēšanas pretenziju, atbild Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Ringolds Balodis.

Viņš tikai norāda, ka Uzņēmumu reģistrs šajā strīdā faktiski ir tikai novērotājs. R. Balodis atgādina, ka ķīlas devējiem ir tiesības mēneša laikā (līdz 2012. gada. 1. janvārim) apstrīdēt šādu komercķīlas ņēmēja tiesību realizāciju tiesā. Viņš arī neprognozēja, vai  vēl kāds cits – SIA Baltijas Aviācijas sistēmas, tās īpašnieki, vai Snoras apstrīdēs šo komercķīlu realizācijas tiesības.

DB jau 07.12.2011. rakstīja, ka jautājums ir par airBaltic akcionāra SIA Baltijas Aviācijas sistēmas  komercķīlu realizācijas tiesībām, kuras rezultātā Latvijas valsts no Latvijas krājbankas pilnvarnieka (par akciju nominālvērtību 224 000 Ls) ir iegādājusies airBaltic 47,2% akciju, kuras bija ieķīlājušas Baltijas Aviācijas sistēmas ir ievērojami sarežģītāks, nekā sākotnēji varētu domāt. Uzņēmumu reģistra Komercķīlu nodaļā kopumā ir reģistrētas sešas ķīlas, kurās kā devējs ir gan SIA Baltijas Aviācijas sistēmas, gan tās īpašnieki –– Bertolts Fliks un Taurus Asset Management Fund Limited.

Interesanti, ka kā komercķīlas ņēmēji ir fiksēta gan Latvijas krājbanka, gan Lietuvas komercbanka Snoras.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra