Ar negaidītu pārbaudi otrdien, 8. martā, uzņēmumā Latvijas dzelzceļš (LDz) ieradušies Eiropas Komisijas (EK) Konkurences ģenerāldirektorāta pārstāvji.

EK pārstāvji iepazinās ar uzņēmuma dokumentāciju un datoru saturu, kā arī veica pārrunas ar LDz darbiniekiem, laikrakstam Telegraf pastāstīja EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

Otrdienas rītā LDz norisinājās iknedēļas vadības sanāksme, kad tur pēkšņi ieradās vairāki cilvēki, kas uzrādījuši tiesas sankciju, kura nodrošina piekļuvi uzņēmuma iekšējai informācijai.

Auditori pieprasījuši uzņēmuma dokumentāciju, pārbaudījuši uzņēmuma datorus un veikuši pārrunas ar LDz vadību. LDz birojā tie pavadījuši visu otrdienu un atgriezušies arī trešdien.

Negaidītā revīzija, pēc laikraksta domām, ir saistīta ar lietuviešiem – izmeklēšana tiekot veikta saistībā ar Lietuvas dzelzceļa kompānijas Lietuvos Geležinkeliai, kas pieder Lietuvas valdībai, un naftas pārstrādes rūpnīcu Mažeiķu nafta, kas pieder poļu naftas koncernam PKN Orlen, ilglaicīgo strīdu.

2008. gada rudenī Lietuvos Geležinkeliai negaidīti uzsāka 34 kilometru gara dzelzceļa posma remontu, kas stiepjas no Mažeiķiem līdz Latvijas robežai. Tā rezultātā naftas produktu piegādes no Mažeiķu naftas rūpnīcas uz Latvijas ostām tika pārtrauktas. Poļu naftas koncerns bija spiests novirzīt naftas produktu kravas uz Klaipēdas ostu. Šis remonts saasināja abu kompāniju strīdu, kas saistīts ar to nesaskaņām par jaunu ilgtermiņa vienošanos.

Nav izslēgts, ka šī strīda atbalss ir EK Konkurneces ģenerāldirektora pārstāvju vizīte Rīgā, uzskata laikraksts Telegraf.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra