Saskaņā ar Rīgas Apgabaltiesas lēmumu arestēti Šveices advokāta un Latvijas tranzītbiznesa konfliktos iesaistītā Rūdolfa Meroni finanšu līdzekļi, apgalvo a/s Latvijas Naftas tranzīts pārstāvis Aleksandrs Niklass.

A/s Latvijas Naftas tranzīts vadība neizslēdz iespēju, ka pēc Rīgas apgabaltiesas lēmuma par Rudolfa Meroni un viņa līdzgaitnieku finanšu līdzekļu apķīlāšanu advokāta Meroni intereses pārstāvošā personu grupa centīsies ar prettiesiskām metodēm pārņemt vadību uzņēmumos Latvijas Naftas tranzīts un Ventbunkers, pauž A. Niklass.
Šādu rīcību LNT saista ar vēlmi «slēpt noziedzīgā nodarījuma pēdas» un izvairīties no sev nepatīkamā tiesas lēmuma izpildes.
Rīgas apgabaltiesa lēmumu par a/s Latvijas Naftas tranzīts prasības nodrošināšanu pieņēma šā gada 21. maijā. Lēmumā sacīts, ka «nenodrošinot prasību, iespējamā sprieduma izpilde lietā varētu kļūt apgrūtināta vai neiespējama, tāpēc pieteikums par prasības nodrošināšanu apmierināms prasītāja norādītajā apjomā».

Š.g. 21. maijā Rīgas apgabaltiesa apmierināja a/s Latvijas Naftas tranzīts pieteikumu par prasības nodrošināšanu civillietā par zaudējumu piedziņu, kas radušies, Šveices advokāta Rudolfa Meroni intereses pārstāvošajiem iepriekšējās uzņēmuma vadības pārstāvjiem «nelikumīgi piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un pārskaitot tos uz SIA Airtech kontiem».

Par labu a/s Latvijas Naftas tranzīts tiek apķīlāti atbildētāju finanšu līdzekļi, tostarp maksājumi, kas atbildētājiem pienākas no trešajām personām, tajā skaitā naudas līdzekļi kredītiestādēs un citās finanšu institūcijās. No atbildētājiem solidāri tiek prasīti 381,7 tūkstoši latu.

Db.lv vairākkārt rakstīja, ka tranzītkaros iesaistītajiem Ventspils uzņēmumiem vairākkārt rīkotas paralēlas akcionāru sapulces, cenšoties pārņemt uzņēmuma vadību. Savukārt šā gada Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde sāka kriminālprocesu pēc pašreizējā Ventbunkers valdes priekšsēdētāja iesnieguma saistībā ar aizdomām par naudas «izpumpēšanu» un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ko veikusi iepriekšējā, ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni atbalstu ieceltā valde.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra