Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Arī Lietuvā veidos transporta holdingu

Sagaida lielāku darbības efektivitāti un peļņu; Igaunija turpina iesākto; Latvija vēl neplāno

Pēc apmēram pusgadu ilgām diskusijām Lietuvas valdība devusi zaļo gaismu Transporta un komunikāciju ministrijas (TKM) ierosinājumam izveidot transporta holdinga kompāniju, kas apvienotu vairākus nozares uzņēmumus. Tiek sagaidīts, ka izmaiņas uzņēmumu struktūrā palielinās to darbības efektivitāti un peļņu. Sīkākus komentārus par savu ieceri TKM solīja sniegt šodien, jo tie jāapstiprina ministra vietniekam.

Plānotā reorganizācija nesīs valstij ekonomisku ieguvumu, norādījis transporta ministrs Rimants Sinkevičs. Transporta uzņēmumu grupu pilnībā kontrolēs valstij piederoša TKM dibināta kompānija, un tas palīdzēs samazināt vispārējās un administratīvās izmaksas un novērsīs funkciju pārklāšanos.

Holdings varētu tikt izveidots jau nākamā gada sākumā, bet līdz reālai darbības uzsākšanai paies kāds laiks, jo nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, vēsta Vz.lt. Holdingā sākotnēji apvienos uzņēmumus Lietuvos Gelezinkeliai (Lietuvas dzelzceļš – LtDz.), Smiltynes Perkela (prāmju pārvadājumi), Lietuvas Radio un televīzijas centru, Detonas (ēku demontāžas, spridzināšanas darbi) un Lietuvas Pastu.

Visu rakstu Arī Lietuvā veidos transporta holdingu lasiet 14. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma