Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

AFP/SCANPIX

Astoņu gadu laikā cer izveidot ātrgaitas dzelzceļu starp Rīgu un Maskavu  31

Līdz 2018.gadam, kad Krievijā notiks Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs futbolā, starp Rīgu un Maskavu varētu tikt izveidota ātrgaitas vilcienu līnija. Šādu projektu apspriedušas abu valstu amatpersonas šonedēļ notiekošās Valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes laikā Krievijā.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) žurnālistiem teica, ka pie šī projekta, kas interesē abas puses, līdz šim noticis darbs tehniskā līmenī. Pēc viņa teiktā, tas būtu jāveido kā Eiropas Savienības (ES) un Krievijas projekts un tam varētu piesaistīt ES līdzekļus.

Viņš atturējās prognozēt, kādas varētu būt projekta izmaksas.

Pēc ekonomikas ministra Arta Kampara (V) teiktā, runa ir par paralēlu sliežu izveidi. Viņš zināja teikt, ka projekta izmaksas esot ļoti lielas. Krievijas puse prognozējot, ka tie varētu būt astoņi miljardi ASV dolāru (4,2 miljardi latu). Arī Krievijas puse kā iespējamo finansējumu min ES līdzekļus.

«Ja tādas naudas būtu pieejamas, Krievijas un vienas Eiropas galvaspilsētas savienojums būtu ļoti labs projekts,» vērtēja Kampars.

Krievijas puse solījusi runāt par to ar vadošajiem Eiropas Komisijas cilvēkiem un Eiropas valstu līderiem.

Vaicāts par Latvijas atbalstu, viņš norādīja: ja spējam finansēt no avotiem, kas nav Latvijas budžets, tas ir labs projekts. Savukārt, raugoties kopējā kontekstā, astoņi miljardi ir mūsu piecu gadu kohēzijas nauda un to nevar investēt vienā projektā, vērtēja ministrs.

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma