Dienas Bizness

 • 27 otrdiena,
  septembris

  Ādolfs, Ilgonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8709

  USD: 1.1262

Ražošana

Atbalsta dotāciju piešķiršanu reģionālajām lidostām  1

Liepājas un Ventspils lidostas varētu saņemt valsts kompensāciju par veiktajiem lidojumiem Eiropas Savienības robežās.

Tā šodien lēmusi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, atbalstot grozījumus Likumā par aviāciju otrajā lasījumā.

«Šīs kompensācijas pamatojamas ar to, ka nepieciešams nodrošināt gaisa pārvadājumu pieejamību attālos Latvijas reģionos, kuru maršruti ne vienmēr ir pilnībā noslogoti. Dotācijas saņems gan reģionālā lidosta, gan lidojumus veikusī aviokompānija,» skaidroja Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Vitālijs Aizbalts. Viņš noliedza, ka gadījumā, ja tiktu veikta ieplānotā reģionālo lidostu apvienošana ar Rīgas lidostu, subsīdijas saņemtu arī Rīgas lidosta, kas jebkurā gadījumā strādā ar ievērojamu peļņu.

«Valsts dotācijas saņem arī citi pasažieru pārvadātāji. Šogad gan autotransporta, gan dzelzceļa pārvadājumiem ir paredzēti 74 milj. Ls. Pārvadātāji vēl līdz šī gada martam var iesniegt savas atskaites, bet izskatās, ka šis būs pirmais gads, gan par pasažieru autotransporta pārvadājumiem nepaliksim pārvadātājiem parādā, » tā V. Aizbalts.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma