Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Atbalsta dotāciju piešķiršanu reģionālajām lidostām  1

Liepājas un Ventspils lidostas varētu saņemt valsts kompensāciju par veiktajiem lidojumiem Eiropas Savienības robežās.

Tā šodien lēmusi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, atbalstot grozījumus Likumā par aviāciju otrajā lasījumā.

«Šīs kompensācijas pamatojamas ar to, ka nepieciešams nodrošināt gaisa pārvadājumu pieejamību attālos Latvijas reģionos, kuru maršruti ne vienmēr ir pilnībā noslogoti. Dotācijas saņems gan reģionālā lidosta, gan lidojumus veikusī aviokompānija,» skaidroja Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Vitālijs Aizbalts. Viņš noliedza, ka gadījumā, ja tiktu veikta ieplānotā reģionālo lidostu apvienošana ar Rīgas lidostu, subsīdijas saņemtu arī Rīgas lidosta, kas jebkurā gadījumā strādā ar ievērojamu peļņu.

«Valsts dotācijas saņem arī citi pasažieru pārvadātāji. Šogad gan autotransporta, gan dzelzceļa pārvadājumiem ir paredzēti 74 milj. Ls. Pārvadātāji vēl līdz šī gada martam var iesniegt savas atskaites, bet izskatās, ka šis būs pirmais gads, gan par pasažieru autotransporta pārvadājumiem nepaliksim pārvadātājiem parādā, » tā V. Aizbalts.

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma